OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która otwiera XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy” oraz V. Narodowe Czytanie Pisma Świętego, którego lekturą jest Ewangelia według św. Marka. A w parafii zapraszamy wiernych, po Mszy św., do losowania siglów biblijnych, czyli skrótów, które odsyłają nas do przeczytania i rozważenia tekstu w domu. Skróty biblijne znajdują się przy ołtarzu Serca Pana Jezusa i prosimy je sobie zabrać. Obecny czas jest dobrą okazją do umocnienia naszej wspólnoty wiary poprzez czytanie, rozważanie i większe docenianie roli słowa Bożego w naszym życiu.
 2. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00 oraz Nieustannej Nowenny w środę, również o godz. 18.00. Na najbliższej nowennie rozpoczniemy cykl kazań z okazji jubileuszu stulecia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, jaki przeżywamy w obecnym roku.
 3. Przypominamy wiernym o stałej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 aż do wieczornego nabożeństwa w kaplicy adoracji oraz o możliwości zapisywania się do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu. Wystarczy tylko poświęcić jedną godzinę tygodniowo na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Zapisy w zakrystii. Planowany dzień przyjęcia do straży to niedziela w oktawie Bożego Ciała – 6. czerwca br.
 4. Zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na spotkanie w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej.
 5. W piątek (23.04) będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 6. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na próbę w najbliższą sobotę. Grupa pierwsza o godz. 16.00, grupa druga o godz. 17.00.
 7. Przyszłą niedzielę (25.04) będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza.

– Z racji ostatniej niedzieli kwietnia błogosławieństwo pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz otwarcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego. 

– Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencji następujących Róż:  św. Gianny Beretta Molla, św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Elżbiety. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 1. Przewodniczący Sekretariatu Misji Zagranicznych Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński, przekazuje podziękowanie wiernym za złożone ofiary na misje z Uroczystości Trzech Króli i z Niedzieli „Ad Gentes”, które w całości zostały przeznaczone na sfinansowanie następujących projektów:

– remont pomieszczeń klasztornych i adaptacja ich na salki katechetyczne w naszej parafii w Grodnie,

– wykonanie koniecznych prac w kościele redemptorystów w Villa Angela w Argentynie,

– zakup mebli i sprzętu AGD do kuchni oraz zakup systemu dzwonów i kurantów elektronicznych do kościoła redemptorystów w Kemerowo w Rosji. Wyrazem wdzięczności będzie Msza Święta sprawowana w intencji wszystkich ofiarodawców, w niedzielę Dobrego Pasterza 25 kwietnia br.

Dziękując za współpracę, o. Dariusz, zachęca do modlitwy za misje i misjonarzy, ale także o zapał misyjny dla nas wszystkich.

 1. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 2. Ogłoszenie urzędowe. Burmistrz Tuchowa informuje o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Tuchów. Więcej informacji na ten temat na tablicy ogłoszeń i na stronie urzędu.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny. Obiecany nowy numer biuletynu seminaryjnego Rodzina Odkupiciela będzie można nabyć wyjątkowo nie dziś, ale za tydzień. Redakcja przeprasza za zmianę terminu.
 4. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na rozpoczęty Tydzień Biblijny, spotykania Boga w Piśmie Świętym czytanym i rozważanym, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.