OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego seminarium, za które serdecznie dziękujemy.
  2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – w czwartek. Z racji ostatniego czwartku miesiąca po Mszy św. wieczornej i różańcu spotkanie formacyjne Sanktuaryjnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Uroczystość I Komunii świętej – w sobotę w dwóch grupach, w bazylice z zachowaniem wymogów sanitarnych. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców – w piątek od godz. 17.30 na placu sanktuaryjnym pod ambitami.

Pielgrzymka parafialna Księży Filipinów z Tarnowa do Matki Bożej Tuchowskiej. Msza św. na placu sanktuaryjnym o godz. 13.00.

XXVI pielgrzymka Sióstr Służebniczek w intencji nowych powołań. W obecnym Roku Rodziny szczególne zaproszenie skierowane jest do indywidualnego pielgrzymowania rodzin. Msza św. o godz.15.00.

I Sobota miesiąca – zapraszamy do Nabożeństwo I Sobót. Po Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem w intencji wynagradzającej za grzechy i bluźnierstwa czynione Niepokalanemu Sercu Maryi.

  1. Przed nami maj i nabożeństwa maryjne. Rozpoczniemy je w piątek (30.04). Chciejmy oddawać cześć Maryi przez wspólny śpiew Litanii loretańskiej o godz. 18.00 w sanktuarium, indywidualnie przy kapliczkach oraz w naszych wieczernikach domowych. Niech naszej modlitwie towarzyszą następujące intencje: o ustanie epidemii, o powołania do służby Bożej oraz o dobrą pogodę dla rolników. 
  2. W przyszłą niedzielę (2.05):

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30. W Roku Rodziny, który przeżywamy te Msze św. będą sprawowane w pierwsze niedziele miesiąca na sumie. 

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, a Bracia Klerycy rozprowadzają za dowolną ofiarę, nowy numer biuletynu seminaryjnego Rodzina Odkupiciela.
  2. Dziś jeszcze:

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Z racji ostatniej niedzieli kwietnia błogosławieństwo kierowców. 

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  2. A teraz zawierzmy Matce Bożej Tuchowskiej sprawę powołań, a na rozpoczęty Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne przyjmijmy Boże błogosławieństwo.