OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele w Polsce 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Jest to również patronalne święto Caritas. Po Mszy św. będziemy mogli spełnić czyn miłosierdzia składając ofiarę do skarbony, na dziedzińcu, na potrzeby Caritas naszej diecezji. Dziękujemy za te dary serc, jak również za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, które będą przeznaczone na dalsze prace konserwatorskie przy wieży. Dziękujemy też za wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać!
 2. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy wzięli udział w peregrynacji obrazu Matki Bożej Patronki Solidarności Robotników w naszej parafii, szczególnie dziękujemy strażakom, którzy towarzyszyli przy powitaniu i pożegnaniu obrazu.
 3. W Tygodniu Miłosierdzia zapraszamy szczególnie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzoną codziennie przez przedstawicieli różnych grup i wspólnot parafialnych o godz. 15.00 w kaplicy adoracji oraz na inne nabożeństwa odprawiane w sanktuarium. 
 4. Zapraszamy wiernych do modlitwy różańcowej w kościele przed Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do soboty. Mamy nadzieję, że wkrótce udamy się z modlitwą na dróżki różańcowe.
 5. W najbliższą środę (14.04) przypada Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Polski 2 lata temu. Jest to najważniejsza data w historii naszego Ojczyzny i Kościoła. Z tej okazji zachęcamy wiernych, by wywiesić flagę państwową i watykańską. Ponadto zapraszamy na Nieustanna Nowennę z okolicznościowym słowem.
 6. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych będzie miała spotkanie formacyjne w czwartek. O godz. 18.30 Msza święta i po niej spotkanie w klasztorze.
 7. Zapraszamy młodzież na kolejne czuwanie w ramach cyklu „Droga wewnętrzna”, które rozpoczniemy w piątek o godz. 19.30 w naszym sanktuarium pod tytułem Nie rzucaj ręcznikiem. Czuwanie będzie transmitowane online na profilach Facebooka Synaj.TV i Sanktuarium w Tuchowie.
 8. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Biblijną. Po mszach będziemy mogli wylosować sobie tzw. siglum biblijne, czyli zapis skrótowy odsyłający nas do konkretnego fragmentu Pisma Świętego, do osobistego przeczytania go i rozważenia w domu. Zachęcamy wszystkich wiernych do systematycznego czytania Biblii.
 9. Z racji III niedzieli miesiąca: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

 1. Informujemy, że Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie miało miejsce w środę (21.04) po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny, a za tydzień, u Braci kleryków, na dziedzińcu będzie można nabyć, za dowolną ofiarę, nowy numer biuletynu seminaryjnego Rodzina Odkupiciela. Jednocześnie informujemy, że za wszystkich czytelników i dobrodziejów biuletynu zostanie odprawiona w naszym sanktuarium Msza św. 9 maja br. o godz. 9.00.
 3. Dziś jeszcze:

– Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich darczyńców i ich rodzin na sumie.

– Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Mateusz Podrazik, lat 34, zam. w Bistuszowej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. Na rozpoczęty Tydzień Miłosierdzia i konkretną realizację błogosławieństwa Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7), przyjmijmy Boże błogosławieństwo.