OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego w tym trudnym czasie:

– Dziękuję ojcom za posługę w konfesjonale. Nie było tych spowiedzi tak dużo jak po inne lata, ale kto chciał, to się wyspowiadał.

– Dziękuję p. organiście i braciom klerykom za posługę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego.

– Dziękuję bratu Rafałowi i ministrantom starszym za przygotowanie Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego.

– Dziękuję ministrantom i lektorom za posługę podczas całego Wielkiego Tygodnia.

– Pragnę również gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy ofiarowali dary żywnościowe i pieniężne dla najuboższych z naszej parafii jako jałmużna wielkopostna.W duchu wdzięczności zapraszamy wszystkich darczyńców na Mszę św. dziękczynną w ich intencji oraz ich rodzin sprawowaną w Niedzielę Miłosierdzia (11.04) o godz. 10.30. Jeszcze raz wszystkim za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. dla rolników o godz. 5.00 rano.
 2. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. Stosując się do nałożonych limitów osób, informujemy wiernych, że Msze św. w niedziele i święta będą sprawowane na dziedzińcu.
 4. W piątek (9.04) o godz. 18.15 przybędzie do naszej parafii obraz Matki Bożej Patronki Solidarności Robotników w Regionie Małopolska (kopia M.B. Jasnogórskiej) wraz z relikwiami bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Plan peregrynacji jest następujący: Msza Święta o godz. 18.30, a po niej modlitwa różańcowa z rozważaniami bł. księdza Jerzego, zakończona Aktem Zawierzenia Matce Solidarnej Miłości siebie, rodzin i zakładów pracy. W sobotę po mszach porannych możliwość osobistego uczczenia relikwii bł. Księdza Jerzego. O godz. 12.00 nabożeństwo na zakończenie peregrynacji.
 5. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W przyszłą niedzielę (11.04) obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas. Z racji drugiej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna na dalsze prace konserwatorskie przy wieży. 
 7. W zakrystii do nabycia świąteczna prasa katolicka.
 8. Zapraszamy jeszcze dziś na:

– Nowennę do Miłosierdzia Bożego, trwającą do przyszłej niedzieli, o godz. 15.00. 

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30. 

 1. Wszystkim wiernym parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia radosnych i błogosławionych świąt wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Jezus na nowo obudzi w Was nadzieję na lepsze życie. Niech da potrzebne wszystkim zdrowie duszy i ciała. Niech napełnia radością i siłą do pokonywania trudów w realizacji chrześcijańskiego powołania. Przekażcie te życzenia od wszystkich redemptorystów tuchowskiego klasztoru do waszych domów, rodzin i przyjaciół. Błogosławionych Świąt Paschalnych! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!
 2. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Janina Orlof, lat 91, zam. na Wołowej. Jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz.15.00 w Kaplicy Cmentarnej. Zmarł też Stanisław Pelczarski, l. 94, tato naszego współbrata o. Kazimierza. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
 3. Na radość świąt wielkanocnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.