OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną. 
 2. Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie majowym, które jest sprawowane codziennie o godz. 18.00 w bazylice oraz do modlitwy różańcowej na dróżkach po Mszy św. wieczornej.
 3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Kwartalne dni modlitw o urodzaje (od dziś do środy). Módlmy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

– Spotkanie Redakcji Chorągiew Maryi we wtorek i Kręgu Rodzin w czwartek – po Mszy św. wieczornej.

– Święto św. Macieja Apostoła – w piątek.

– Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w piątek.

 1. W przyszłą niedzielę (16.05) będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego: 

– Jest to dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie osobistej i wspólnotowej o Pasterzu naszej diecezji. Zapraszamy w tym dniu na różaniec na dróżkach prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii po Mszy św. wieczornej.

– Dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 Msza św., adoracja Najśw. Sakramentu oraz konferencje w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 oraz z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji i młodzieży naszej parafii o godz. 18.30.

 1. W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja br. dotyczącego stanu epidemii, informujemy wiernych, iż od 15 maja br. na otwartym powietrzu nie ma obowiązku noszenia maseczki. Należy tylko zachować bezpieczną odległość nie mniejszą niż 1,5 m od siebie.
 2. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 3 czerwca. Prosimy, aby Oaza młodzieżowa i Liturgiczna służba ołtarza przygotowały pierwszy ołtarz przy wielkich schodach; Wspólnota dla Intronizacji NSPJ i Koło Przyjaciół Radio Maryja – drugi ołtarz przy moście. Hasła na ołtarze są do odbioru z zakrystii.
 3. W dalszym ciągu zapraszamy chętne osoby do włączenia się do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Uroczyste przyjęcie członków straży nastąpi w niedzielę 6 czerwca br. podczas Mszy św. o godz. 10.30. Przypominamy, że do straży może należeć każdy kto pragnie ofiarować Jezusowi jedną godzinę modlitwy w tygodniu, w kaplicy adoracji naszej bazyliki. Zaproszenie to skierowane jest nie tylko do parafian, ale także osób spoza parafii. Zapisy w zakrystii.
 4. Informujemy, że Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie miało miejsce w czwartek (20.05) po Mszy św. wieczornej.
 5. Dziś jeszcze zapraszamy na Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 6. Dziękujemy wszystkim za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną, które będą przeznaczona na zakup nowego nagłośnienia dziedzińca sanktuaryjnego. Bóg zapłać!
 7. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Kazimiera Siwek, lat 86, zam. przy ul. Ryglickiej i w Chicago Janina Kras, l. 81, pochodząca z Karwodrzy. Jej pogrzeb odbędzie się po sprowadzeniu ciała do Polski. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
 8. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji.
 9. Na nowy tydzień pracy, nauki, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.