OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. 
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić: 

Święto Nawiedzenia NMP, a zarazem odpust parafialny – w poniedziałek. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30. O godz. 18.00 ostatnie Nabożeństwo majowe w bazylice, a Wspólnota „Nadzieja” zaprasza Parafian i chętne osoby na to nabożeństwo przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na działce stowarzyszenia przy ul. Nadziei o godz. 20.00.

Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych – we wtorek, które będą sprawowane codziennie oprócz środy o godz. 18.00. Przeżywając w tym roku setną rocznicę poświęcenia Polski NSPJ zapraszamy wiernych do udziału w tym nabożeństwie i odnowienia pobożności do NSPJ. 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) – w czwartek (3.06). Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00. Główne uroczystości rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.30 w bazylice, a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji nastąpi na Rynku Tuchowskim. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią zapraszamy grupę procesyjną do zabrania feretronów na procesję, a odważne dzieci do sypania kwiatów. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. Jest to zarazem I czwartek miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie prośby o dar nowych, świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy wiernych do udziału w Oktawie Bożego Ciała: dzieci do sypania kwiatów, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych do niesienia sztandarów i feretronów. Apelujemy do rodziców, którzy mają małe dzieci, aby z nimi przychodzili. To jest ważny element w wychowaniu religijnym młodego pokolenia i dawanie świadectwa wiary w tym trudnym czasie. Procesja eucharystyczna będzie miała miejsce po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Przypominamy rodzicom i dzieciom o spowiedzi pierwszopiątkowej. W związku z uroczystością Bożego Ciała zachęcamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi już wcześniej na początku tygodnia.

I Sobota miesiąca. Zapraszamy tradycyjnie na Nabożeństwo I Sobót, adorację od godz. 17.30, Mszę św. i różaniec na dróżkach różańcowych z figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz udziałem sanktuaryjnej orkiestry.

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na:

– Uroczyste przyjęcie członków do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium o godz. 10.30. Wszystkich, którzy się zapisali serdecznie zapraszamy. Jeśli ktoś odkrywa w swym sercu pragnienie należenia do straży, prosimy jeszcze w tym tygodniu, o zapisanie się w zakrystii.

– Mszę św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

 1. Informujemy parafian i gości, że w drugą niedzielę czerwca (13.06) odbędzie się 10. Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i 3. Powiatowe Święto Rodziny „u Matki”. Rozpoczniemy go Eucharystią w intencji rodzin o godz. 12.00 w bazylice. Wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja charytatywna pt. „Podaj Kamilowi dłoń”. Wszystkich parafian i gości już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
 2. WSD Redemptorystów w Tuchowie, w 100. rocznicę poświęcenia Polski NSPJ i w 150. rocznicę ogłoszenia św. Alfonsa Marii Liguori doktorem Kościoła, przygotowało nowe wydanie Nowenny do Najsłodszego Serca Jezusowego autorstwa św. Alfonsa. Książeczkę będzie można nabyć u braci kleryków w Boże Ciało po wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę.
 3. Informujemy, że przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do Zgromadzenia Redemptorystów. Rekolekcje dla osób odkrywających takie powołanie będą 21 – 24 czerwca w Lubaszowej, w tym czasie odbędzie się również komisja przyjęć do Zgromadzenia. Więcej informacji u ojca Szczepana Hebdy – Duszpasterza Powołań w naszym klasztorze i na stronie internetowej oraz w drukowanej wersji na tablicy ogłoszeń.
 4. Dziś jeszcze:

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Eucharystii o godz. 7.30. 

– Msza św. z udziałem ostatnich żyjących kombatantów i rodzin żołnierzy AK o godz. 9.00.

– VI Majówka na Brzyzku przy Papieskim Dębie.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00. 

 1. Stowarzyszenie „Nadzieja” zwraca się z prośbą o wsparcie utworzonej zrzutki internetowej na budowę Domu „Nadziei” dla osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za każdą ofiarowaną kwotę na ten ważny cel. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia www.nadzieja-tuchow.pl – prezes Marian Gut.
 2. W ostatnim tygodniu zmarły 3 nasze parafianki: Czesława Stańczyk, l. 88, zam. przy ul. Ryglickiej, Justyna Sobyra, l. 46, zam. przy ul. Warzywnej i Zofia Aksamit, Oblatka Zgromadzenia Redemptorystów, l. 88, zam. przy ul. Długiej. Jej pogrzeb odbędzie się jutro godz. 14.00 w bazylice. A wczoraj w Argentynie w San Vincente zmarł o. Jerzy Maniak, redemptorysta, l. 83 i tego samego dnia został tam pochowany. Msza św. za zamarłego o. Maniaka zostanie odprawiona we wtorek o godz. 15.00 w bazylice. Polećmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie …
 3. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 4. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.