1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Szczególną modlitwą otaczamy dziś Pasterza naszej diecezji, ks. bpa Andrzeja Jeża, z okazji jego imienin.
  2. Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie majowym, które jest sprawowane codziennie o godz. 18.00 w bazylice oraz do modlitwy różańcowej na dróżkach po Mszy św. wieczornej.
  3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Czuwanie dla młodzieży z cyklu: „Droga wewnętrzna” – w piątek o godz. 19.30, w naszym sanktuarium, pod tytułem: Masz talent. Czuwanie będzie transmitowane na żywo na profilach Facebooka Synaj.TV i Sanktuarium w Tuchowie.

Wigilia Zesłania Ducha Świętego – w sobotę. W naszej bazylice będziemy czytać Pismo Święte i rozważać je przed Najśw. Sakramentem. W Roku poświęconym Eucharystii czuwanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30, następnie modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem, rozważanie Pisma Świętego zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Do udziału w modlitewnym czuwaniu na Zesłanie Ducha Świętego zapraszamy chętne osoby z różnych grup i wspólnot parafialnych.

  1. Przyszła niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. 
  2. Z radością informujemy, że czterech naszych braci diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu w niedzielę Zesłania Ducha Świętego o godz. 12.00, z rąk ks. abpa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. 
  3. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

– Modlitwa różańcowa na dróżkach prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii, po Mszy św. wieczornej.

  1. Dziękujemy tym osobom, które zaangażowały się w rozpoczęte prace prowadzone przy odnowieniu dróżek różańcowych. W najbliższym tygodniu zostanie ukończona praca przy jednej stacji. Prosimy członków Róż różańcowych i inne osoby dobrej woli o współfinansowanie pozostałych stacji. W przyszłą niedzielę podamy koszt odnowienia stacji dróżek różańcowych. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na zakup nowego nagłośnienia placu sanktuaryjnego. Bóg zapłać.
  2. Z racji III niedzieli miesiąca i przeżywanego Roku św. Józefa pomódlmy się wspólnie modlitwą papieża Leona XIII: Do Ciebie, święty Józefie
  3. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.