OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny.
W tygodniu będziemy przeżywać:

 • Drugi dzień Zielonych Świąt, a zarazem Święto NMP Matki Kościoła – w poniedziałek. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30.
 • Nowi kapłani-ojcowie będą dziękować za dar kapłaństwa w naszej bazylice w środę podczas Nieustannej Nowenny o godz. 18.00 i celebrując Mszę św. prymicyjną. Jest to zarazem Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich mamach: żyjących i zmarłych.
 • W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu odbędzie się Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w intencji powołań. Zachęcamy wiernych do modlitwy o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 • Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja z racji ostatniego czwartku miesiąca – po Mszy św. wieczornej i różańcu na dróżkach.
 • 40-sta rocznica śmierci Sł. Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego – w piątek.
 • Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy – w sobotę.
 • Nabożeństwo majowe i Msza św. przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej – w sobotę o godz. 14.00.
  W przyszłą niedzielę (30.05) będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy tym, którzy jeszcze nie skorzystali w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania, aby to uczynili w najbliższym tygodniu.
  Z racji ostatniej niedzieli miesiąca:
 • Msza św. o godz. 7.30 w intencji następujących Róż: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Cecylii, św. Faustyny, św. Małgorzaty, św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Łucji i św. Jana Kantego. Po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Msza św. z udziałem ostatnich żyjących kombatantów i rodzin żołnierzy AK o godz. 9.00.
  VI Majówka na Brzyzku przy Papieskim Dębie, odbędzie się w przyszłą niedzielę (30.05). Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  Są jeszcze zapisy do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Uroczyste przyjęcie do straży nastąpi w niedzielę 6 czerwca na sumie. Zapisy w zakrystii. Osoby, które już się zapisały, a nie miały przyjęcia do straży, prosimy o podanie swojego numeru telefonu do kontaktu w zakrystii.
  Trwają prace przy dróżkach różańcowych mające na celu odnowienie każdej stacji, wykonanie oświetlenia, wymianę nowej nawierzchni dróżek i jej krawężników oraz odprowadzenie wody opadowej w jej górnej części. Koszt odnowienia jednej stacji wynosi między 5,5 a 6 tyś. zł. Dziękujemy Państwu, którzy już ufundowali instalację elektryczną na dróżkach oraz tym, którzy zaoferowali się sfinansować trzy stacje. Bóg zapłać. Na kolejnych darczyńców czekamy i zapraszamy na dróżki.
  W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
  Dziś jeszcze:
 • Święcenia kapłańskie o godz. 12.00.
 • Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.
 • Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
  W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii Zofia Więgiel, l. 72, mieszkanka DPS w Karwodrzy. Wieczne odpoczywanie…
  Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.