OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy X niedzielę zwykłą i zarazem czytamy List Pasterski Episkopatu Polski w setną rocznicę poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Dziękujemy młodzieży, ministrantom i lektorom oraz Wspólnocie dla Intronizacji NSPJ i Kołu Przyjaciół Radio Maryja za przygotowanie ołtarzy na tegoroczną uroczystość Bożego Ciała. Prosimy już na przyszły rok o przygotowanie dwóch ołtarzy: trzeci – mieszkańcy ul. Długiej, czwarty – mieszkańcy Kielanowic.
 3. Zapraszamy wiernych, w ramach oktawy Bożego Ciała, do dawania świadectwa swej wiary przez udział w wieczornej Mszy św. zakończonej procesją eucharystyczną.
 4. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia: 

Zakończenie oktawy Bożego Ciała – w czwartek o godz. 17.30, połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków i ziół. Nie ma wtedy Nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00 i Mszy św. o 18.30.

Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – w piątek. Równocześnie jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – w sobotę.

 1. Zapraszamy wiernych na Nabożeństwo czerwcowe, które jest sprawowane codziennie oprócz środy o godz. 18.00.
 2. W przyszłą niedzielę (13.06):

– Jedna z intencji – o szczęśliwe zbiory, zachowanie od gradu i nieszczęść oraz o błogosławieństwo Boże w pracy i w rodzinach mieszkańców Zabłędzy – na Mszy św. o godz. 9.00.

– 10. Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i 3. Powiatowe Święto Rodziny „u Matki”. Rozpoczęcie Eucharystią w intencji rodzin o godz. 12.00. Już od rana, po Mszy św., będzie można nabywać ciasto. Dochód z festynu będzie przeznaczony na wsparcie akcji charytatywnej pt. „Podaj Kamilowi dłoń”. Wszystkich parafian i gości już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

– Z racji drugiej niedzieli miesiąca – taca inwestycyjna będzie przeznaczona na zakup nowej sceny na dziedziniec dla sanktuaryjnego chóru i orkiestry.

– Zbiórka do puszek na uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 1. Informujemy, że Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie miało miejsce w czwartek (17.06) po Mszy św. wieczornej.
 2. Przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do Zgromadzenia Redemptorystów. Rekolekcje dla osób odkrywających takie powołanie odbędą się od 21 do 24 czerwca w Lubaszowej. W tym czasie odbędzie się również komisja przyjęć do Zgromadzenia. Więcej informacji u ojca Szczepana Hebdy – Duszpasterza Powołań w naszym klasztorze i na stronie internetowej oraz w drukowanej wersji na tablicy ogłoszeń.
 3. Dziś jeszcze:

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30 i przyjęcie nowych członków do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu.

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.