OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 11 niedzielę zwykłą i zarazem 10. Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i 3. Powiatowe Święto Rodziny „u Matki”. Już po Mszy św. o godz. 9.00 będzie można nabywać ciasto i inne smakołyki. Dochód z festynu będzie przeznaczony na wsparcie akcji charytatywnej pt. „Podaj Kamilowi dłoń”. Z uwagi na festyn, parking przy wielkich schodach będzie zamknięty od godz. 8.30. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
 2. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika – w poniedziałek.

– 9. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża – we wtorek. Zachęcamy wiernych do modlitwy za swego pasterza, a kto pobożnie odmówi modlitwę zaczerpniętą z Mszału rzymskiego, może zyskać odpust cząstkowy. Modlitwa ta znajduje się na tablicy ogłoszeń.

– Modlitwa różańcowa na dróżkach prowadzona przez Rycerstwo naszej parafii – w środę, z racji 16 dnia miesiąca.

– Wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika – w czwartek.

– Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w czwartek po Mszy św. wieczornej.

– Czuwanie dla młodzieży z cyklu: „Droga wewnętrzna” – w piątek o godz. 19.30, w naszym sanktuarium. Czuwanie będzie transmitowane na żywo na profilach Facebooka Synaj.TV i Sanktuarium w Tuchowie.

– Spotkanie członków i sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja na nabożeństwie czerwcowym przy kapliczce na ul. Długiej, koło Państwa Barnasiów – w sobotę o godz. 18.00.

 1. W przyszłą niedzielę (20.06), z racji trzeciej niedzieli miesiąca, dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w bazylice, a następnie konferencje w sali parafialnej.
 2. Biskup Tarnowski kieruje do diecezjan komunikat, w którym zaprasza na Diecezjalne Święto Rodziny do Starego Sącza w przyszłą niedzielę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 3. Przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do Zgromadzenia Redemptorystów. Rekolekcje dla osób odkrywających takie powołanie odbędą się od 21 do 24 czerwca w Lubaszowej. W tym czasie odbędzie się również komisja przyjęć do Zgromadzenia. Więcej informacji u ojca Szczepana Hebdy – Duszpasterza Powołań w naszym klasztorze i na stronie internetowej oraz w drukowanej wersji na tablicy ogłoszeń.
 4. W dalszym ciągu trwają prace remontowe na dróżkach różańcowych. W tym tygodniu zostało zakończone układanie kostki wokół stacji po jednej stronie oraz położono nowy krawężnik wytyczający drogę, która w tym tygodniu będzie robiona. Zostanie nawiezione i ubite kruszywo na wysokość 25 cm. Naprzeciw każdej stacji jest zatoczka, w której będzie stała ławka. Między stacjami będą lampy oświetlające drogę, a na postumencie samej stacji zostanie zamontowana lampa punktowa oświetlająca figurę. Prowadzone prace kosztują. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować tym osobom, rodzinom i grupom parafialnym, które składają ofiary na te prace, również wpłacając na konto parafialne. Prosimy o dalsze finansowanie prowadzonych prac i zachęcamy też właścicieli firm i zakładów pracy do wsparcia tej inwestycji. Powstaje lista wszystkich ofiarodawców i fundatorów; będzie ona podana wraz z ofiarą, jeśli taka będzie wolą ofiarodawcy.
 5. Dziś jeszcze:

– Ofiary składane na tacę inwestycyjną są przeznaczone na zakup nowej sceny na dziedziniec dla sanktuaryjnego chóru i orkiestry. Dziękujemy za te ofiary i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać!

– Zbiórka do skarbony na uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

 1. Burmistrz Tuchowa jako Gminny Komisarz Spisowy informuje, że każdy mieszkaniec ma obowiązek udziału w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Marian Łobko, lat 81, zam. przy ul. Młyńca. Informujemy, że zostało zamówionych 16 Mszy św. za zmarłego Mariana od mieszkańców ulic: Długiej, Młyńca, Stawarza i Drelicharza. Polećmy go Bożemu miłosierdziu – Wieczny odpoczynek…
 4. Na nowy tydzień naszych zadań przyjmijmy Boże błogosławieństwo.