1. Przeżywamy 12 niedzielę zwykłą, a w Starym Sączu Diecezjalne Święto Rodziny.
  2. W ubiegłą niedzielę odbył się 10. Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i 3. Powiatowe Święto Rodziny „u Matki” zorganizowany przy udziale Domu Kultury w Tuchowie i Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Dziękujemy serdecznie Kręgowi Rodzin, osobom z parafii i spoza oraz wszystkim uczestnikom festynu za zaangażowanie i zorganizowanie akcji charytatywnej pt. „Podaj Kamilowi dłoń”. Dzięki temu została zebrana wymagana kwota na zakup protezy bionicznej ręki dla Kamila. Wszystkich organizatorów i darczyńców festynu serdecznie zapraszamy na Mszę św. w ich intencji 1 lipca na rozpoczęcie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.
  3. Zapraszamy wiernych do oddawania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez udział w nabożeństwie czerwcowym, które jest sprawowane codziennie z wyjątkiem środy.
  4. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – w poniedziałek.

– Dzień Ojca – w środę. Wszystkim ojcom rodzin oraz ojcom duchownym składamy najlepsze życzenia i otaczamy ich naszą modlitwą, by jak najlepiej wypełniali swe życiowe powołanie, a zmarłym ojcom wypraszajmy radość nieba.

– Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – w czwartek. 

– Uroczysta Msza św. polowa w intencji ofiar zarazy z lat 1847-1856 będzie sprawowana w piątek o godz. 19.30 na cmentarzu cholerycznym w lesie Trzemeskim. Zapraszają mieszkańcy Karwodrzy oraz sąsiednich miejscowości.

– Wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, które pracują w naszej parafii – w sobotę.

  1. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencji następujących róż: bł. Jolanty, św. Jadwigi Królowej, św. Brata Alberta, św. i św. Piotra. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Biskup Tarnowski kieruje do diecezjan komunikat, w którym informuje o podjętej uchwale Konferencji Episkopatu Polski, że z dniem dzisiejszym zostaje zniesiona dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Biskup przypomina, że duchowa łączność z ofiarą Mszy Świętej za pośrednictwem mediów nie jest już wystarczająca dla wypełnienia tego obowiązku. Pełna treść komunikatu znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  3. Ostatnio dopisuje nam piękna, upalna pogoda, a w związku z tym niektórzy przychodzą do kościoła nieodpowiednio ubrani. Kościół jest domem Bożym, a to zobowiązuje do odpowiedniego stroju. Prosimy więc o wrażliwość na tę sprawę i zastosowanie się do tej prośby.
  4. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski 2021. Program odpustu znajduje się na stronie internetowej parafii, na plakacie na tablicy ogłoszeń, a od przyszłej niedzieli będzie również w biuletynie „Chorągiew Maryi” i w innych mediach.
  5. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

  1. Z racji III niedzieli miesiąca i przeżywanego Roku św. Józefa pomódlmy się wspólnie modlitwą papieża Leona XIII: Do Ciebie, święty Józefie
  2. Na ostatnie dni szkoły, realizację naszych zadań i obowiązków, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.