OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 13. niedzielę zwykłą, ostatnią miesiąca – synodalną.
 2. Biskup Tarnowski kieruje do diecezjan komunikat, w którym gorąco prosi o ducha solidarności z poszkodowanymi w rejonie sądeckim, przez który przeszła ostatnio trąba powietrzna i gradobicie. Nie możemy ich pozostawić bez konkretnej pomocy. Stąd organizujemy zbiórkę do puszek Caritas w najbliższą uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – we wtorek.
 3. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie św. Ireneusza – bpa i męczennika – w poniedziałek.

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – we wtorek. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30. Z racji podniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki, mamy przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy z tej szansy. Pamiętajmy w sposób szczególny o papieżu Franciszku. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).

– Spotkanie Rady Parafialnej – we wtorek po Mszy św. wieczornej.

– Zakończenie nabożeństw czerwcowych – we wtorek.

– Odwiedziny chorych z posługą sakramentalna – wyjątkowo w I czwartek miesiąca.

Wielki Odpust Tuchowski 2021 – rozpoczynamy w czwartek (1.07) o godz. 18.00 uroczystą Eucharystią z udziałem pielgrzymki strażaków, policji i strażackich orkiestr dętych. Dokładny program odpustu z godzinami codziennych Mszy św., nabożeństw, wieczorów maryjnych i pielgrzymek zorganizowanych znajduje się na tablicy ogłoszeń, na banerach przy wejściu na plac sanktuaryjny, w „Chorągwi Maryi”, na stronie internetowej parafii i w lokalnej prasie. O odpuście słyszymy także w Radiu Maryja i w radiu RDN. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią zapraszamy wszystkich do udziału w Wielkim Odpuście Tuchowskim i do odnowy naszej wiary. 

 1. Przypominamy wiernym, że w niedzielę odpustową (tj. 4.07) pierwsza Msza św. z kazaniem jest sprawowana o godz. 5.00! Nie ma Mszy św. o godz. 6.00!
 2. W związku z odpustem wydaliśmy „Chorągiew Maryi”. W środkowej części biuletynu znajduje się wkładka z pieśniami o Matce Bożej Tuchowskiej, które będziemy śpiewać podczas odpustu. Dziękujemy redakcji za przygotowanie odpustowego numeru biuletynu i nabywającym go za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku. Chorągiew znajduje się w kościele przy ołtarzach bocznych.
 3. Wielki Odpust Tuchowski wymaga zaangażowania wielu osób. Prosimy przedstawicieli Róż różańcowych i wolontariuszy o  wyrównanie grabkami nasypanej ziemi przy stacjach. Prosimy wiernych naszej parafii oraz wszystkich przybywających na odpust o udział w modlitwie różańcowej na dróżkach o godz. 16.30. Grupę procesyjną prosimy o posługę podczas wieczornych procesji eucharystycznych. Osoby z poszczególnych regionów naszej parafii prosimy, aby podjęły się wieczornego posprzątania dziedzińca sanktuaryjnego pod kierunkiem radnych parafialnych. Podczas odpustu słyszymy tradycyjne kuranty od godz. 5.30. Prosimy o wyrozumiałość tych, którym może one przeszkadzają. Wszystkich zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w uroczystościach odpustowych, a za każde zaangażowanie, już teraz serdecznie dziękujemy.
 4. Osoby, które mają samochody zaparkowane na parkingu sanktuaryjnym (przy ul. Tarnowskiej) prosimy o ich usunięcie do środy. Z uwagi na odpust kancelaria parafialna będzie nieczynna, a pierwsze spotkanie w poradni rodzinnej będzie dopiero 12 lipca.
 5. Rektor Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie informuje, że rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii dla osób świeckich i zakonnych. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.
 6. Ostatnio dopisuje nam piękna, upalna pogoda, a w związku z tym niektórzy przychodzą do kościoła nieodpowiednio ubrani. Kościół jest domem Bożym, a to zobowiązuje do odpowiedniego stroju. Prosimy więc o wrażliwość na tę sprawę i zastosowanie się do tej prośby.
 7. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 8. Dzisiaj jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Tym, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy życzymy szczęśliwego wypoczynku, a wszystkich zachęcamy do modlitwy o dobrą pogodę na czas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.