1. Przeżywamy XV niedzielę zwykłą.
  2. W miniony piątek zakończył się Wielki Odpust Tuchowski 2021. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tych szczególnych dni, w których wybrzmiewał temat: „Zgromadzeni z Matką Bożą Tuchowską na Eucharystii”. Dziękujemy mieszkańcom Tuchowa za okazaną cierpliwość, uprzejmość i wszelkie przejawy życzliwości w przyjmowaniu pielgrzymów.
  3. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

– świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika – w poniedziałek,

– świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji – we wtorek,

– świętego Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła – w czwartek, 

– Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel – w piątek.

  1. W tygodniu zapraszamy wiernych na stałe nabożeństwa:

– codzienną modlitwę różańcową na dróżkach różańcowych o godz. 19.15. W piątek, z racji 16-go dnia miesiąca, różaniec na dróżkach będzie prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

– codzienną adorację Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji,

– nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, opiekuna matek, we wtorek o godz. 18.00, 

– różaniec w intencji rodzin i Nowennę do MBNP w środę o godz. 17.20,

– adorację czcicieli NSPJ w każdy czwartek o godz. 17.30.

  1. Grupa procesyjna z odpustu udaje się do Komańczy i nad Solinę w najbliższą sobotę. Wyjazd autokaru o godz. 7.00 z parkingu górnego.
  2. W przyszłą niedzielę (18.07) będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Odkupiciela, czyli tytularne święto Redemptorystów.
  3. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9.00 Msza św., adoracja Najśw. Sakramentu, a następnie konferencje w sali parafialnej.
  4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
  5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę śladami św. Pawła i Tytusa do greckiej Krety w terminie 15-22 września br. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do o. Pancerza.
  6. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  7. Na czas wakacji i urlopów życzymy błogosławionego wypoczynku oraz dobrej pogody.