Uroczystość Najświętszego Odkupiciela

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszego Odkupiciela, czyli tytularne święto Redemptorystów. Zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia oraz o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
  2. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– w czwartek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny,

– w piątek (23.07) – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

– w sobotę (24.07) – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji,

– w niedzielę (25.07) – święto św. Jakuba Apostoła. W sąsiedniej tuchowskiej parafii uroczystość odpustowa. Główna Msza św. z błogosławieństwem nowych organów, pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji Ks. Bpa Andrzeja Jeża, o godz. 16.00. Zapraszamy parafian do udziału w uroczystości ku czci św. Jakuba.

  1. W przyszłą niedzielę (25.07), z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży św. Marii Magdaleny. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Apel Przewodniczącego KEP– do odczytania w ramach ogłoszeń.

(w odpowiedzi na Apel, za tydzień w naszej parafii zbiórka pieniężna do puszek na rzecz poszkodowanych w ostatnich powodziach).

  1. Dziś jeszcze z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. 
  2. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami w każdą niedzielę od godz. 9.00 do 13.00.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
  4. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: śp.+Maria Sikora (l. 72) zam. przy ul. Długiej oraz śp.+Janina Madej (l. 89) ostatnio zam. u córki przy ul. Długiej. Polećmy zmarłe Miłosiernemu Bogu.
  5. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  6. Na cały tydzień pracy, a także urlopów i wakacji, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.