OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XVII niedzielę w ciągu roku, ostatnią miesiąca – synodalną. Czytamy Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2021. 
 2. Dzisiaj po raz pierwszy – z inicjatywy papieża Franciszka – obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wszystkim naszym seniorom składamy najlepsze życzenia i otaczamy ich wdzięczną, modlitewną pamięcią. Zachęcamy wnuków do przeczytania swoim dziadkom i babciom orędzia papieża Franciszka na ustanowiony dzień, w czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. Orędzie „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20), znajdziemy w Internecie.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– Św. Joachima i Annę, rodziców NMP – w poniedziałek,

– Św. Martę – w czwartek,

– Św. Ignacego Loyolę, prezbitera, założyciela jezuitów – w sobotę.

 1. Z racji ostatniego czwartku miesiąca Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. wieczorną i modlitwę różańcową na dróżkach. Informujemy, że w czasie wakacji nie będzie spotkań formacyjnych koła.
 2. Przed nami sierpień, miesiąc dobrowolnego daru abstynencji. Zachęcamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Dajmy przykład naszej trzeźwości przez powstrzymanie się w tym miesiącu od spożywania alkoholu, nie częstowanie innych oraz modlitwę o trzeźwość narodu.
 3. W przyszłą niedzielę (1.08) będziemy obchodzić Uroczystość św. Alfonsa Marii Liguori, bpa, doktora Kościoła i założyciela Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). W tym dniu przypada też 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 5. Dziś jeszcze:

– Po każdej Mszy św. zbiórka pieniężna do puszek na rzecz poszkodowanych w ostatnich powodziach u przedstawicieli naszej parafialnej Caritas (do Mszy św. o godz. 12.00, potem zbiórka do skarbony),

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– W Roku św. Jakuba w sąsiedniej tuchowskiej parafii uroczystość odpustowa, podczas której nastąpi błogosławieństwo nowych organów, przez Ks. Bpa Andrzeja Jeża, o godz. 16.00.

 1. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami w każdą niedzielę od godz. 9.00 do 13.00.
 2. W ostatnim czasie zmarli w naszej parafii: śp. +Jan Wojtanowski(l. 94), zam. przy ul. Rzecznej, śp. +Maria Piska (l. 95), zam. w Karwodrzy oraz śp. +Roman Dryla (l.77) zam. przy ul. Ryglickiej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w bazylice o godz. 14.00. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…
 3. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 4. Na cały tydzień pracy, a także urlopów i wakacji, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.