OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela – 15.08.2021.

 1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w tym roku przypada w niedzielę.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

św. Jacka, kapłana i zakonnika – we wtorek, 

św. Bernarda, opata i doktora Kościoła – w piątek,

św. Piusa X, papieża – w sobotę.

 1. We wtorek (17.08) wyrusza na Jasną Górę XXXIX Piesza Pielgrzymka pod hasłem: „Eucharystia daje życie” w formie sztafetowej. Wyjazd autokarami grupy 24. Św. Klemensa na szlak Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w czwartek (19.08) o godz. 5.30 z parkingu przy wielkich schodach. Łączmy się duchowo z pielgrzymami poprzez udział w wieczornej Mszy św. w bazylice, modlitwie różańcowej na dróżkach i przez audycje nadawane w radio RDN. 
 2. Jutro, z racji 16-go dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę różańcową na dróżkach prowadzoną przez Rycerstwo Niepokalanej
 3. W przyszłą niedzielę (22.08) odbędą się Gminne Dożynki. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 14.00 w bazylice, a następnie ceremoniał dożynkowy w miejskim amfiteatrze w Tuchowie. Do udziału w dziękczynieniu za zebrane plony serdecznie zapraszamy. 
 4. W przyszłą niedzielę Msza św. Dożynkowa o godz. 14.00 będzie sprawowana m. in. w intencjach dziękczynnych za szczęśliwe zbiory z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców i ich rodzin. Są to intencje zamówione przez mieszkańców Karwodrzy, Kielanowic, Zabłędzy oraz ulic: Dalekiej, Wołowej, Promiennej i Strzeleckiej.
 5. Trwa miesiąc abstynencji. Zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. 
 6. Informujemy, że Spotkanie redakcji „Chorągiew Maryi” odbędzie się w poniedziałek (23.08) po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy redakcję i nowe osoby do współtworzenia biuletynu. 
 7. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.

Zapraszamy też do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który działa przy dawnej furcie klasztornej w niedziele od godz. 9.00 do 13.00.

 1. Szkoła Muzyczna I stopnia w Tuchowie prowadzi dodatkowy nabór, który potrwa do 25 sierpnia br. Więcej informacji dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej szkoły www.sm.tuchow.pl oraz w sekretariacie szkoły.
 2. W dniach od 9-go do 12-go sierpnia trwały prace końcowe na wieży klasztornej. Dziękujemy Bogu, przez ręce Matki Bożej Tuchowskiej, za szczęśliwy ich finał, po 2-ch latach, w postaci uwieńczenia iglicy wieży nowym krzyżem, gałką i koroną. Dziękujemy też wszystkim wiernym, którzy mają swój wkład, również materialny, w to historyczne dzieło. „Bóg zapłać”.
 3. Dziś jeszcze:

– Po Mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. 

– Uroczystość złożenia wieczystej profesji zakonnej przez 7. naszych współbraci podczas Mszy św. o godz. 12.00. 

– 101. rocznica Cudu nad Wisłą i Dzień Wojska Polskiego.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Na kolejny tydzień przeżywanych wakacji, urlopu oraz pracy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.