OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą.
 2. Biskup Tarnowski ogłosił decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Służebnicy Bożej Stefanii Łąckiej, wiernej świeckiej z czasu II wojny światowej, pochodzącej z naszej diecezji. Treść Edyktu znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Biskup zwraca się do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości dotyczące Służebnicy Bożej Stefanii Łąckiej, aby przekazać je do Kurii Diecezjalnej w Tarnowie do dnia 7 września br.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

– we wtorek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– w środę – Wspomnienie św. Klary, dziewicy,

– w sobotę – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. W tym dniu mija 80 lat od jego dobrowolnej decyzji oddania życia za jednego ze współwięźniów w obozie w Auschwitz.

 1. W przyszłą niedzielę (15.08) będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po mszach nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów. 

– W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość złożenia wieczystej profesji zakonnej przez 7. naszych współbraci, których polecamy waszym modlitwom. 

– W tym dniu w Domu Nowicjatu na Lubaszowej odbędzie się także pierwsza profesja zakonna 3. nowicjuszy, którzy po wakacjach będą kontynuować swoją formację w naszym WSD w Tuchowie.

– 15 sierpnia pamiętajmy również w modlitwie o 101. rocznicy Cudu nad Wisłą i o Dniu Wojska Polskiego.

 1. Trwa miesiąc abstynencji. Zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. 
 2. Zarząd Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego zaprasza na Mszę św. w intencji zmarłych chórzystów i członków ich rodzin we wtorek o godz. 18.30. Po Mszy św. tradycyjnie próba chóru.
 3. Przypominamy narzeczonym, że w związku z trwającymi pracami remontowym w klasztorze, w przyszłą niedzielę nie będzie dnia skupienia, ani też spotkań w poradni rodzinnej. Wykaz poradni, które pracują w czasie wakacji znajdziemy na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej. Za utrudnienia przepraszamy.
 4. Dziś jeszcze:

– Spotkanie organizacyjne, dla osób zapisanych na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę o godz. 17.00 przy furcie klasztornej.

– Zbiórka do skarbony na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

– Taca inwestycyjna na pokrycie kosztów wykonanych na wieżę: krzyża, gałki i korony. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 2. Prosimy Róże różańcowe i wolontariuszy, aby wyrównać grabkami nawiezioną ziemię przy dróżkach różańcowych od jutra, od godz. 8.00.
 3. W ostatnim tygodniu zmarł w naszej parafii: Jan Szarkowicz,(l. 75), zam. przy ul. Warzywnej. Polećmy go Miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…
 4. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 5. Na kolejny tydzień przeżywanych wakacji, urlopu oraz pracy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.