OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość św. Alfonsa Marii Liguori

 1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Niedzielę Zwykłą i zarazem Uroczystość św. Alfonsa Marii Liguori, bpa, doktora Kościoła i założyciela Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). Dziś również przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 2. Informujemy wiernych, że od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dodając konieczne pozostałe warunki zyskania odpustu: brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź sakramentalna, komunia św. i modlitwa w intencjach papieża np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, lub inna.
 3. W miesiącu abstynencji zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Dajmy przykład naszej trzeźwości przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu, nie częstowanie innych oraz modlitwę o trzeźwość naszego narodu. 
 4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– W środę – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera.

I czwartek miesiąca. Zapraszamy wiernych do modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

– I piątek miesiąca i zarazem Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi w bazylice od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00.

– I sobotę miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa wynagradzająca na dróżkach różańcowych, z udziałem Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. W związku z prowadzonymi pracami na dróżkach, bardzo prosimy Róże różańcowe, aby od najbliższej środy wyrównały grabkami nawiezioną ziemię przy stacjach.

 1. Trwają prace remontowe na furcie klasztornej i w salach parafialnych. W związku z tym informujemy narzeczonych, że w sierpniu nie będzie dnia skupienia w 3-cią niedzielę miesiąca, ani też spotkań w poradni rodzinnej. Wykaz poradni, które pracują w czasie wakacji znajdziemy na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej. Za utrudnienia przepraszamy.
 2. W przyszłą niedzielę (8.08), taca inwestycyjna będzie przeznaczona na pokrycie kosztów poświęconych podczas odpustu: krzyża, gałki i korony na wieżę. W poniedziałek (9.08) planowane jest zamocowanie na wieży krzyża i gałki. Za złożone ofiary na tacę lub na konto parafialne, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę na Dolny Śląsk w dniach od 12 do 15 sierpnia br. Dokładne informacje dla zainteresowanych w zakrystii. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej w sali „Betania”.
 5. „Eucharystia daje życie”, to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się metodą sztafetową w dniach od 17 do 25 VIII br. Grupa 24 św. Klemensa będzie pielgrzymować 19-go sierpnia. Spotkanie organizacyjne, dla osób już zapisanych, odbędzie się w przyszłą niedzielę (8.08) o godz. 17.00 przy furcie klasztornej. Radio RDN Małopolska i Nowy Sącz oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki, a o godz. 7.30 transmitowały Msze św. i o 20.30 Apel Jasnogórski. Zapraszamy wiernych do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę.
 6. Dziś jeszcze z racji pierwszej niedzieli miesiąca:

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30. 

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 2. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami w każdą niedzielę od godz. 9.00 do 13.00.
 3. W ostatnim tygodniu zmarli w naszej parafii: Marek Przepióra,(l. 56), zam. w Karwodrzy, Zofia Solarz, (l. 64), zam. w DPS w Karwodrzy oraz Piotr Krupa, (l. 63), zam. przy ul. Warzywnej. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…
 4. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 5. Na czas przeżywanych wakacji, urlopu oraz pracy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.