OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Zwykłą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– święto św. Bartłomieja, Apostoła – we wtorek,

– wspomnienie bł. Metodego Dominika Trčki, redemptorysty – w środę,

– uroczystość NMP Częstochowskiej – w czwartek,

– wspomnienie świętej Moniki – w piątek, 

– wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła – w sobotę. 

 1. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

Redakcja „Chorągiew Maryi” – jutro po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy także nowe osoby do współtworzenia biuletynu.

Koło Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania. Zapraszamy także nowe osoby do koła.

 1. 14 sierpnia br. gwałtowne trzęsienie ziemi dotknęło Haiti. Ponad 2000 osób straciło życie, tysiące jest rannych i zaginionych, mnóstwo rodzin utraciło dach nad głową. W tej dramatycznej sytuacji chcemy przyjść z pomocą. W przyszłą niedzielę przedstawiciele parafialnej Caritas będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na pomoc ludziom, którzy są pod opieką duszpasterską redemptorystów na Haiti. Za konkretny wyraz naszej solidarności z prawdziwie ubogimi, dotkniętymi wielką tragedią, już dziękujemy.
 2. W przyszłą niedzielę,z racji ostatniej niedzieli miesiąca: 

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży matek: św. Elżbiety i św. Moniki. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego różańca.

 1. Msza św. dziękczynna za opiekę Bożą nad Panem Prezydentem dr. Andrzejem Dudą, wraz z prośbą o mądrość i siłę dla niego w sprawowaniu urzędu przez wstawiennictwo Matko Bożej Tuchowskiej będzie sprawowana w najbliższą niedzielę (29.08) o godz. 12.00 w bazylice. Szczegóły na plakacie na nowej tablicy ogłoszeń na dziedzińcu sanktuaryjnym przy wielkich schodach.
 1. Został przygotowany i wydany Formularz oświadczenia osoby, która doznała szczególnej łaski uzdrowienia fizycznego. Znajduje się on w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Prosimy o kontakt przez wypełnienie tego formularza osoby, które doświadczyły łaski uzdrowienia z chorób, wobec których medycyna była bezsilna. Celem tego jest podjęcie decyzji o kompetentnym zbadaniu cudownego zdarzenia przez właściwe instytucje Kościoła katolickiego dla większej chwały Bożej, czci Matki Najświętszej i wzrostu wiary ludu Bożego.
 2. Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie informuje o rozpoczętej rekrutacji na bezpłatne studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie. Szczegóły dla zainteresowanej młodzieży na tablicy ogłoszeń.
 1. Dziś jeszcze:

–  Gminne Dożynki. O godz. 14.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory w bazylice; dalsza część uroczystości w miejskim amfiteatrze w Tuchowie.

Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Na cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.