OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą i zarazem ostatnią miesiąca – synodalną.
  2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/22 odbędzie się w dniu 1 września 2021 r. Dyrekcja Szkoły podstawowej w Karwodrzy im. o. Władysława Witkowskiego uprzejmie informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się według następującego harmonogramu: o godz. 8.00 – Msza św. w bazylice w Tuchowie – uczniowie zostaną dowiezieni do kościoła z miejscowości Zabłędza i Karwodrza. Rozkład jazdy autobusu umieszczony jest w gablocie parafialnej. O godz. 9.00 – inauguracja roku szkolnego – na hali sportowej. 

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie o godz. 9.00 w kościele św. Jakuba w Tuchowie.Uczniowie do kościoła udają się pod opieką rodziców. Msza będzie również transmitowana na stronie internetowej http://www.tuchow.diecezja.tarnow.pl/na-zywo/. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Na Mszę św. zapraszamy oprócz dzieci i młodzieży uczącej się również rodziców, dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi już wcześniej na początku tygodnia.

– 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się w intencji poległych za Ojczyznę i o Ochronę Stworzenia.

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Przypominamy rodzicom i dzieciom o spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30 i wznawiamy po roku Mszę św. z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót od godz. 17.30. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z udziałem Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej po odnowionych dróżkach różańcowych. 

  1. W przyszłą niedzielę:

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

  1. W związku z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy pracę formacyjną. Po Mszy św. wieczornej w sali Betania mają swoje spotkania: we wtorek Krąg biblijny; w piątek grupy oazowe ruchu Światło-Życie. Zapraszamy nowe chętne osoby do formowania swojego życia wg zasad Ewangelii.
  2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski kieruje apel w sprawie „Dnia Solidarności z Afgańczykami”. Apeluje, aby w przyszłą niedzielę (5.09) w każdym kościele i kaplicy zorganizować ogólnopolską zbiórkę na ich rzecz. W odpowiedzi na ten apel przedstawiciele parafialnej Caritas będą zbierać do puszek dary naszych serc, za które już dziś serdecznie dziękujemy.
  1. W Tarnowie, powstaje grupa wsparcia dla rodziców po stracie dziecka w wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej i martwego urodzenia. Spotkania są bezpłatne. Więcej dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.
  2. Dziś jeszcze:

–  Zmiana tajemnic Żywego różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

Msza św. dziękczynnaza opiekę Bożą nad Panem Prezydentem dr. Andrzejem Dudą, wraz z prośbą o mądrość i siłę dla niego w sprawowaniu urzędu przez wstawiennictwo Matko Bożej Tuchowskiej o godz. 12.00.

Zbiórka do puszek u przedstawicieli parafialnej Caritas na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti. (do Mszy św. o godz. 12.00, potem zbiórka do skarbony).

Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Jest już Kalendarz Rolników na rok 2022. 

  1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  2. Na kolejny tydzień naszego życia i pierwsze dni nowego roku szkolnego prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.