OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą, podczas której czytamy List biskupów polskich z okazji beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji, jednocześnie Mały Odpust Tuchowski– w środę 8 września. Rozpoczniemy go tradycyjnie w wigilię uroczystości 7 września, we wtorek o godz. 18.00 Nieszporami, a po nich będzie celebrowana Eucharystia. Msze Święte podczas Małego Odpustu będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 18.30. Mszę św. kończącą Mały Odpust Tuchowski poprzedzi Nieustanna Nowenna o godz. 18.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego nastąpi na mszach o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Jedna z intencji mszalnych podczas sumy – za mieszkańców Kielanowic. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w uroczystości odpustowej. 

Parafia katedralna w Tarnowie – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zaprasza na Tydzień Maryjny od 8 do 15 września.

Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach 11-14 września. Programy tych uroczystości znajdują się na plakatach na tablicy ogłoszeń. Skorzystajmy z tych zaproszeń.

 1. W liturgii Kościoła wspominamy bł. Marię Celestę Crostarosę, założycielkę sióstr redemptorystek – w sobotę (11.09).
 2. Wraz z nowym rokiem szkolnym zapraszamy ministrantów na cotygodniowe spotkania formacyjne w sobotę o godz. 9.00. Mile widziani nowi chłopcy, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. 
 3. W przyszłą niedzielę (12.09) odbędzie się zapowiadana uroczystość beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W związku z panującą sytuacją epidemiczną, na prośbę Stolicy Apostolskiej, została mocno ograniczona liczba uczestników tej beatyfikacji. Diecezja tarnowska otrzymała jedynie 70 wejściówek, stąd nie ma możliwości zorganizowania pielgrzymki z parafii.
 4. Dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę (12.09) na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne rodziców.
 5. Z racji II niedzieli miesiąca składka inwestycyjna będzie przeznaczona na wykonanie oświetlenia krzyża i korony na wieży. Za złożone ofiary na tacę lub na konto parafialne już składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie miało miejsce w czwartek (16.09) po Mszy św. wieczornej.
 7. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy Przedszkolnej. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Wydziału.
 8. Pani Burmistrz Tuchowa przypomina o upływającym 30 września br. terminie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021r. Szczegółowe informacje o dyżurach rachmistrzów w Urzędzie Miejskim w Tuchowie znajdują się na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
 9. Dziś jeszcze:

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Zbiórka do puszek u przedstawicieli parafialnej Caritas na rzecz cierpiącego ludu Afganistanu (do Mszy św. o godz. 12.00, potem zbiórka do skarbony).

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– W zakrystii do nabycia prasa katolicka i Kalendarz Rolników na rok 2022. 

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Na kolejny tydzień naszego życia i ważne wydarzenia zbawcze przyjmijmy Boże błogosławieństwo.