OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą, a w Polsce rozpoczyna się dziś Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa” i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej podczas Mszy Świętej o godz. 12.00, pod przewodnictwem Kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legata Papieskiego, z udziałem Episkopatu Polski i kapłanów reprezentujących poszczególne diecezje, zostaną beatyfikowani Kard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka. A zgromadzeni dziś wierni na liturgii mogą zobaczyć nieznane do tej pory pamiątki po Kardynale Wyszyńskim, które zostały wyeksponowane przy ołtarzu na dziedzińcu sanktuaryjnym. Pamiątki te to: piuska, biret i peleryna (mucet). Zostały one przekazane do muzeum sanktuaryjnego przez o. Stanisława Biedrowskiego, który je otrzymał od Sióstr z Warszawy, którym głosił rekolekcje przez kilka lat z rzędu, a które posługiwały przy prymasie. Dziękujemy o. Stanisławowi za ten piękny dar dla muzeum sanktuaryjnego. 
Zobacz uroczystości beatyfikacyjne
 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła – w poniedziałek;

– święto Podwyższenia Krzyża Świętego – we wtorek;

– Najświętszą Maryję Pannę Bolesną – w środę;

– św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika – w czwartek;

– święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży – w sobotę. W tym dniu swoje imieniny obchodzi bp Stanisław Salaterski, biskup pomocniczy naszej diecezji. Pamiętajmy o naszym pasterzu w osobistej modlitwie.

 1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance na uroczystości odpustowe – jutro o godz. 16.30 z górnego parkingu. Są jeszcze wolne miejsca i można się jeszcze zapisać w zakrystii.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w czwartek po Mszy św. wieczornej. Z racji 16. dnia miesiąca Rycerstwo naszej parafii zaprasza na modlitwę różańcową na dróżkach po Mszy św. wieczornej.

Egzamin przed sakramentem bierzmowania dla klas 8 ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie odbędzie się w najbliższy piątek w salce przy kościele św. Jakuba. O przyjście na egzamin proszeni są również rodzice wg planu: godz. 15.00 kl. 8 A; godz. 15.45 kl. 8 B; godz. 16.30 kl. 8 C; godz. 17.15 kl. 8 D.

Wyjazd na pielgrzymkę dziękczynną za dar beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego do miejsca jego uwięzienia – Komańczy – w sobotę o godz. 7.00 z górnego parkingu. W drodze powrotnej zwiedzimy Ogród Biblijny w Myczkowcach. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odwiedzić te interesujące miejsca.

 1. W przyszłą niedzielę (19.09): 

– przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

– Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w bazylice, a następnie konferencje w sali parafialnej. 

– Rocznica I Komunii św. dla dzieci, które ją przyjęły rok temu w bazylice o godz. 12.00.

 1. Kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza nas na uroczystości odpustowe od 15 do 22 września. Plan odpustu znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej. Skorzystajmy z tego zaproszenia.
 2. Przyjmujemy chętne osoby do nauki gry w sanktuaryjnej orkiestrze dętej. Kontakt do kapelmistrza: 506248872. Przyjmujemy też chętnych do śpiewu w chórze. Próby we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. Szkoła bezpłatna dla dorosłych „Cosinus” w Tarnowie ogłasza rekrutację na różnych kierunkach. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 4. Dziś jeszcze:

– Msza św. z udziałem dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla rodziców.

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– W zakrystii do nabycia prasa katolicka. 

– Dziękujemy za złożone ofiary na tacę inwestycyjną, które będą przeznaczone na wykonanie oświetlenia krzyża i korony na wieży. Dziękujemy za te ofiary i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać!

 1. W ostatnim tygodniu odeszły z naszej parafii do Pana + Barbara Lewandowska, l. 75 z DPS w Karwodrzy i + Zofia Pyrda, l. 87, z Karwodrzy. Jej pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00 w kaplicy cmentarnej. Polećmy je miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 3. Na rozpoczęty Tydzień Wychowania w Polsce, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.