OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą, ostatnią miesiąca – synodalną oraz 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest to zachęta, aby po raz kolejny, do naszej modlitwy osobistej dołączyć intencję za uchodźców docierających do Polski.
 2. Biskup Tarnowski, Andrzej Jeż, kieruje do wszystkich diecezjan Komunikat z okazji jubileuszu 200-lecia istnienia Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Świętowanie jubileuszu rozpocznie się 2 października br., a kolejnym ważnym punktem będzie pielgrzymka kleryków, przełożonych i wykładowców do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, połączona z obchodami 25-lecia Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 16 października br. o godz. 10.30. Biskup gorąco zaprasza na to wydarzenie wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium i wszystkich wiernych prosi o gorącą modlitwę o powołania i za powołanych, a także o świętość życia kapłanów. Pełna treść Komunikatu znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– św. Wincentego a Paulo, prezbitera – w poniedziałek (27.09);

– św. Wacława, męczennika – we wtorek (28.09). W ten dzień przypada rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki i już po raz czternasty zgromadzą się wierni w ramach akcji Koronka na ulicach miast świata o godz. 15.00. Zachęcamy wiernych do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniach ulic miast i na wiejskich rozdrożach prosząc o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata.

– świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – w środę (29.09);

– św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła – w czwartek (30.09);

– św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktor Kościoła, patronkę Misji – w piątek (1.10). Jest to I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Przypominamy rodzicom i ich dzieciom o spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30 i o Mszy św. z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

– św. Aniołów Stróżów – w sobotę (2.10). Z radością informujemy, że w tym dniu przypada 117 rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej. Do sanktuarium pielgrzymuje Rycerstwo Niepokalanej naszej diecezji. O godz. 11.00 siedmiu Braci kleryków przyjmie święcenia diakonatu z rąk JE Ks. Bpa Artura Ważnego. Prosimy o modlitwę w intencji naszych Braci oraz o liczne i święte powołania do naszego Zgromadzenia. Jest to również I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót od godz. 17.30. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z udziałem Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej po dróżkach różańcowych.

 1. W związku z rocznicą koronacji ukazał się nowy numer „Chorągwi Maryi”. Biuletyn znajduje się przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Bardzo serdecznie dziękujemy Redakcji za przygotowanie kolejnego numeru i wszystkim, którzy włączają się w apostolat pióra. Dziękujemy również Czytelnikom za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne:

Krąg biblijny – rozważanie słowa Bożego pod kierunkiem duszpasterza – we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali Betania. Zapraszamy nowe chętne osoby.

Krąg Rodzin – w czwartek po Mszy św. wieczornej w Kawiarence. Zapraszamy nowe chętne małżeństwa.

Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania. Zapraszamy nowych przyjaciół radia.

 1. Zapraszamy na rekolekcje z Matką Bożą Nieustającej Pomocy od 15 do 17 października w Lubaszowej, które poprowadzi o. Józef Grzywacz misjonarz redemptorysta z naszego domu zakonnego. On też poprowadzi tam Dzień Skupienia dla uczestników Różańca na dróżkach, Róż Różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej 23 października. Szczegóły na plakatach na tablicy ogłoszeń.
 2. Zapraszamy na rekolekcje „Winnica Racheli”, przeznaczone dla osób, które odczuwają skutki decyzji aborcyjnej i pragną przejść drogę uzdrowienia. Winnica realizowana jest w diecezji tarnowskiej od 2017 roku. Osoby, które do tej pory wzięły udział w rekolekcjach dają świadectwo spotkania z przebaczającym, miłosiernym Ojcem. Najbliższe rekolekcje odbędą się 1-3.10; 5-7.11; 3-5.12 w Piwnicznej. Odbędą się także rekolekcje dla osób po stracie dziecka w wyniku poronienia 22-24.10. Zapisy pod numerem telefonu znajdującym się na plakatach w gablocie.
 3. Pierwsze spotkanie dla młodzieży z naszej parafii, z klas 8, przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w środę po wieczornej Mszy świętej. Egzamin do bierzmowania uczniów klasy 8 z Karwodrzy odbędzie się w czwartek o godz. 15.30 w klasztorze.
 4. Zbliża się październik. Serdeczniezapraszamy dzieci z rodzicami na różaniec o godz. 18.00 w poniedziałek-wtorek oraz czwartek-piątek. Kładziemy na sercu rodziców szczególny czas przygotowania ich dzieci do I Komunii św. oraz dzieci, które już przyjęły I Komunię św. Młodzież naszej parafii oraz młodzież, która już wkrótce rozpocznie przygotowanie się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na różaniec w niedzielę o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez Róże różańcowe oraz grupy i wspólnoty parafialne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, w „Chorągwi Maryi” i na stronie internetowej parafii. Na rozpoczęcie miesiąca, w piątek, prosimy o poprowadzenie modlitwy na dróżkach Różę Matek św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Rozpoczęcie różańca przy kaplicy na dziedzińcu. Przypominamy, że codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za wspólne i pobożne odmówienie różańca. 
 5. W przyszłą niedzielę (3.09):

– Zmiana tajemnic Żywego różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

 1. W kinie „Promień” w Tuchowie wyświetlany jest film o bł. Stefanie Wyszyńskim pt. Wyszyński – zemsta czy przebaczenie. Film ten jest grany do środy o godz. 17.00.
 2. Dziś jeszcze:

– Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz 40. Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa wynagradzająca za grzechy przeciwko trzeźwości.

– Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie dla rodziców.

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– W zakrystii do nabycia prasa katolicka. 

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji.
 2. Na rozpoczęty nowy tydzień, prośmy o Boże błogosławieństwo.