OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą i czytamy list pasterski w związku z XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów pt. SYNOD, CZYLI NASZA WSPÓLNA DROGA. Biskup Tarnowski kieruje do diecezjan   w tej sprawie Komunikat, w którym informuje, że dziś uroczyście inauguruje te działania w naszej diecezji celebrując Eucharystię w katedrze tarnowskiej o godz. 18.00. Pełna treść Komunikatu na tablicy ogłoszeń i w Internecie.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– Św. Łukasza, Ewangelistę – w poniedziałek (18.10) – patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy nas leczą i opiekują się chorymi.

– Bł. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera i męczennika – we wtorek (19.10). W tym dniu w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

– Św. Jana Kantego, prezbitera – w środę (20.10).

– Św. Jana Pawła II, papieża – w piątek (22.10). Z racji, że św. Jan Paweł II jest patronem Małopolski i obchodzona jest na tym terenie uroczystość, dlatego nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

  1. Zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny w najbliższy czwartek (21.10) po modlitwie różańcowej na dróżkach.
  2. W przyszłą niedzielę (24.10):

– Będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

– Przedstawiciele parafii będą liczyć wiernych przed mszami w związku z planowanymi w przyszłym roku Misjami Świętymi w naszej parafii.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2022 r.
  2. Są już kartki na wypominki wyłożone przy ołtarzach bocznych i w kaplicach. Prosimy o zabranie ich i wypisanie czytelnym pismem listy zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych. Wypełnione karty prosimy składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dalsze prace przy odnowie pomieszczeń parafialnych. Za wsparcie tych prac składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. W Domu rekolekcyjnym „Opoka” w Starym Sączu odbędą się rekolekcje  dla osób uzależnionych, wychodzących z uzależnienia oraz ich rodzin. Rekolekcje są przeznaczone dla osób doświadczających trudu uzależnienia alkoholowego oraz od innych używek i zachowań. Podczas rekolekcji będzie możliwość spotkania z terapeutą – specjalistą od uzależnień oraz osobami, które już przeszły drogę wyjścia z nałogu. Termin rekolekcji: 12-14 listopada br. Szczegóły na plakacie lub na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu domu rekolekcyjnego.
  4. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie.

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– VI Dzień Papieski na Brzyzku. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu w sali Betania o godz. 17.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30. 

  1. Pomódlmy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
  2. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.