1. Przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą i zarazem dzień dziękczynienia za 117. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej oraz 11. rocznicę przyznania naszej świątyni tytułu Bazyliki mniejszej. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie miał miejsce akt oddania się Matce Bożej Tuchowskiej.
 2. Dziś czytamy list pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XXI Dnia Papieskiego pt. „NIE LĘKAJCIE SIĘ!” w przyszłą niedzielę. Tradycyjnie już w tym dniu młodzież będzie zbierać ofiary do puszek w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin mniej zamożnych.
 3. Mamy październik i nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na różaniec o godz. 18.00 w poniedziałek-wtorek i czwartek-piątek. Młodzież zapraszamy na różaniec w niedzielę o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez Róże różańcowe oraz grupy i wspólnoty parafialne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, w „Chorągwi Maryi” i na stronie internetowej parafii. Rozpoczęcie różańca przy kaplicy na dziedzińcu.
 4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– Św. Franciszka z Asyżu – w poniedziałek;

– Św. Faustynę Kowalską, dziewicę oraz bł. Franciszka Ksawerego Seelosa, kapłana, redemptorystę – we wtorek;

– Najświętszą Maryję Pannę Różańcową – w czwartek. Jest to zarazem I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów. Zapraszamy na tę Mszę św. również wszystkich ofiarodawców i darczyńców odnowionych dróżek różańcowych. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św.

 1. Organizujemy z parafii jednodniową pielgrzymkę do bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Elżbiety Róży Czackiej. Odwiedzimy takie miejsca jak: Zuzela (miejsce urodzin bł. Stefana), Laski (miejsce spoczynku bł. Elżbiety), Archikatedrę warszawską, (miejsce spoczynku bł. Stefana) i Świątynię Opatrzności w Warszawie, gdzie odbyła się ich beatyfikacja. Wyjazd w sobotę 9 października o godz. 3.00; koszt 150 zł obejmuje przejazd, przewodników i gorący posiłek. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą.
 2. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na Wielki Odpust od 3 do 10 października pod hasłem: „Eucharystia Pokarmem Matki”. Program odpustu znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 3. Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Tuchowie zaprasza do udziału w październikowym nabożeństwie plenerowym na dróżkach różańcowych. Wyjście spod Domu Pogodnej Jesieni 5 października (wtorek) o godz. 13.30. Liczba seniorów uczestniczących w różańcu – jak zawsze – zależy od pomocnych dłoni. Stąd prośba o pomoc. Tel. kontaktowy podany jest na tablicy ogłoszeń.
 4. Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w najbliższą środę (6.10) po Mszy św. wieczornej.
 5. W przyszłą niedzielę (10.10) z racji II niedzieli miesiąca składka inwestycyjna będzie przeznaczona na remont trzech pomieszczeń parafialnych: kancelarii, poradni rodzinnej i pokoju Caritas. Za złożone ofiary na tacę lub na konto parafialne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Burmistrz Tuchowa serdecznie zaprasza na I Forum Seniorów Gminy Tuchów w najbliższą środę o godz. 17.00 w Domu Kultury w Tuchowie. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej i na ulotkach.
 7. Policja apeluje o czujność, zwłaszcza seniorów, aby nie dać się oszukać przez przestępców. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 8. Już dziś informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w piątek 5 listopada Eucharystią o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 9. Dziś jeszcze:

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– W zakrystii do nabycia prasa katolicka. 

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji.
 2. Na koniec powierzmy się Matce Bożej Tuchowskiej w rocznicę koronacji Jej cudownego Obrazu.