OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą i zarazem 21. Dzień Papieski. Dziękujemy za ofiary składane u młodzieży do puszek na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin biednych i za tacę, która zostanie przeznaczona na remont pomieszczeń parafialnych: kancelarii, poradni rodzinnej i pokoju Caritas. Bóg zapłać
  2. Dziękujemy wszystkim czcicielom Matki Bożej, którzy gromadzą się licznie na modlitwie różańcowej, czy to z dziećmi w kościele o godz. 18.00, czy na dróżkach po wieczornej Mszy św.  Zapraszamy w dalszym ciągu wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej.
  3. Prosimy Róże różańcowe o posprzątanie kamieni przy stacjach w celu zasiania tam trawy. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie się w piękny wygląd dróżek różańcowych.
  4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera – w środę (13.10);

– św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła – w piątek (15.10); 

– św. Gerarda Majellę, redemptorystę, opiekuna matek oraz patrona dobrej spowiedzi – w sobotę (16.10).

  1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Młodzież z klas siódmych ma pierwsze spotkanie z rodzicami na rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania – w środę (16.10). O godz. 18.30 Msza św. w bazylice, a po niej spotkanie.

Dzień Edukacji Narodowej i zarazem Dzień Nauczyciela – w czwartek (14.10). Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom oświaty oraz zapraszamy na wieczorną Eucharystię i modlitwę różańcową na dróżkach. 

Dzień Dziecka Utraconego – w piątek (15.10). Przypomina on o problemach rodziców po stracie. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.30 i na modlitwę różańcową na dróżkach prowadzoną przez Krąg Rodzin. Po różańcu spotkanie formacyjne Kręgu Rodzin.

„Droga wewnętrzna”dla młodzieży– w piątek o godz. 19.30 w bazylice.

Uroczystość pogrzebowa kilku zmarłych dzieci przed urodzeniem, z udziałem wiernych obu tuchowskich parafii, w kaplicy cmentarnej w Tuchowie – w sobotę (16.10). O godz. 15.00 Eucharystia, a po niej pochówek w zbiorowym grobowcu przy pomniku Dziecka Utraconego.

Msza św. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. – w sobotę o godz. 16.00 w bazylice. Po mszy spotkanie z rodzicami.

  1. W przyszłą niedzielę (17.10):

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. Informujemy narzeczonych o kursie przedmałżeńskim, który rozpocznie się w naszej parafii 5 listopada. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie. 

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2022 r.
  2. Dziś jeszcze: 

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– Marsz Życia i Rodziny oraz modlitwa za Ojczyznę, które rozpoczną się w Trzemesnej, przy kapliczce koło p. Kurczaba (zaraz za lasem w prawo) o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie udamy się w stronę cmentarza cholerycznego odprawiając Drogę krzyżową, a następnie różaniec. Serdecznie zapraszamy.

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu w sali Betania o godz. 17.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30. 

  1. Pomódlmy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
  2. Na rozpoczęty kolejny tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.