1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Dziękujemy wszystkim za złożone dziś na tacę ofiary, które zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.  
 2. Biskup Tarnowski kieruje do diecezjan Komunikat, w którym informuje, że razem z biskupami pomocniczymi naszej diecezji będą przez najbliższy tydzień składać w Rzymie wizytę zwaną Ad limina Apostolorum, czyli dosłownie „do progów Apostołów” i prosi „o modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz nas biskupów, abyśmy pod Jego przewodnictwem jak najlepiej służyli ludowi Bożemu i prowadzili go do zbawienia”. Pełna treść Komunikatu znajduje się na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.
 3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Spotkanie Redakcji „Chorągiew Maryi” – w środę po Mszy św. wieczornej. 

– Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – w czwartek. Z racji ostatniego czwartku miesiąca Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne po modlitwie na dróżkach różańcowych w sali Betania. 

 1. W przyszłą niedzielę (31.10) będziemy przeżywać Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencjach zamówionych przez następujące Róże: św. Małgorzaty Marii Alacoque, św. Cecylii, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Marii Magdaleny, św. Faustyny, św. Gianny Beretta Molla, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Urszuli Ledóchowskiej i św. Jana Kantego. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Kartki na wypominki są wyłożone przy ołtarzach bocznych i w kaplicach. Prosimy o zabranie ich i wypisanie czytelnym pismem listy zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych. Wypełnione karty prosimy składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na remont pomieszczeń parafialnych. Za wsparcie tych prac składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Zapraszamy pary narzeczeńskie na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się w naszej parafii w piątek (5.11) Eucharystią o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.Zachęcamy do jej czytania. 
 5. Społeczne Ognisko Muzyczne w Tuchowie zaprasza na Wieczór wspomnień o wybitnej polskiej solistce Stefanii Woytowicz w najbliższą środę o godz. 16.30 w Domu Kultury w Tuchowie. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. 
 6. W kinie „Promień” w Tuchowie jest wyświetlany godny polecenia film pt. „Fatima”. Zapraszamy na wspólne wyjście na film w czwartek o godz. 19.30.  
 7. W naszej parafii rozpoczynamy dziś Rok Misyjny, który zakończy się Tygodniem Misyjnym, czyli tradycyjnie zwanymi Misjami Świętymi. Hasłem przewodnim tego wydarzenia są słowa: „Zjednoczeni w Chrystusie”.
 8. Dziś jeszcze:

– W związku z Misjami Świętymi każdy parafianin otrzyma przed Mszą św. obrazek z modlitwą o łaski misyjne. Prosimy go przyjąć od przedstawicieli parafii, a od przyszłej niedzieli obrazki te będą dostępne dla wszystkich wiernych w kościele. 

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu o godz. 17.00 w sali Betania.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30 w bazylice.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji rozpoczętego dzisiaj Roku Misyjnego w naszej parafii.
 2. Na ważne wydarzenia, które dziś rozpoczynamy, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.