OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła własnego

  1. Przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. 
  2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Uroczystość Wszystkich Świętych – jutro (1.11). Msze św. w naszym kościele będą sprawowane jak w niedziele, oprócz godz. 14.00 i 16.00, ponieważ jesteśmy wtedy na cmentarzu. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła „szlakiem papieskim św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego” o godz. 13.30. Na cmentarzu zostanie odprawione, jak w poprzednie lata, nabożeństwo za zmarłych. Po nim, dla tych, którzy nie uczestniczyli we Mszy św. do południa, będzie sprawowana Eucharystia ok. godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej. Na cmentarzu zostanie przeprowadzona tradycyjna kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny – we wtorek (2.11). Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 18.30. Msza św. za zmarłych mieszkańców Kielanowic o godz. 16.00.

Nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek – we wtorek o godz. 18.00.

Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa – w czwartek (4.11). Jest to zarazem I czwartek miesiąca. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ. Msza św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie ministrantów w sali parafialnej.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie zaprasza na program słowno-muzyczny pt. „Wstań, Polsko moja!” – w czwartek o godz. 17.00 w Domu Kultury w Tuchowie. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Wspomnienie bł. Męczenników hiszpańskich,redemptorystów – w piątek (6.11). Z racji I Piątku miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Również w piątek rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego Eucharystią o godz. 18.30. Po niej pierwsza konferencja w sali parafialnej. Wejście przez furtę.

I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 17.30  i na modlitwę różańcową po Mszy św. na dróżkach maryjnych.  

Wieczór wspomnień o Janinie Halagardzie i jej poezji – w sobotę o godz. 16.00 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Zabłędzy.

  1. W przyszłą niedzielę (7.11) Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30.
  2. W związku z wciąż trwającą pandemią, Penitencjaria Apostolska, rozszerzyła na cały listopad 2021 r. możliwość zyskiwania odpustów zupełnych dla wiernych zmarłych, nie tylko od 1 do 8 listopada, lecz przez inne osiem dowolnych dni listopada. Zachęcamy do zyskiwania odpustów dla zmarłych.
  3. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych, które sprawowane są codziennie o godz. 18.00 oprócz wtorku, środy i niedzieli, zaś w każdą sobotę listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych polecanych na nabożeństwach wypominkowych w bieżącym tygodniu.

– W czwartek (4.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych redemptorystów spoczywających na tuchowskim cmentarzu i wszystkich zmarłych członków Zgromadzenia Redemptorystów, szczególnie w ostatnim roku. 

– W piątek (5.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za wszystkich zmarłych redemptorystów Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, a szczególnie z naszej wspólnoty. 

– W poniedziałek (8.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych krewnych współbraci należących aktualnie do naszej wspólnoty zakonnej oraz w intencji wszystkich zmarłych dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. 

– W czwartek (11.11) – Wypominki za zmarłych parafian w latach 1991-2000.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.Zachęcamy do jej czytania. 
  2. Dziś jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. 

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu o godz. 17.00 w sali Betania.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30 w bazylice.

  1. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii: Izabela Pilas, lat 83, zam. u Sióstr Józefitek w DPJ. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji przeżywanego w naszej parafii Roku Misyjnego.
  3. Na rozpoczęty nowy tydzień szczególnej modlitwy za zmarłych przyjmijmy Boże błogosławieństwo.