OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021.

 1. Dzisiejszą pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w Kościele w Polsce nowy rok liturgiczny i zarazem nowy rok duszpasterski Kościoła w Polsce pt. „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA. Jest to ostatnia część, trzyletniego programu, osnuta wokół hasła: „Eucharystia daje życie”. 
 2. Aby dobrze przeżyć czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na ziemię pomagają nam w tym rekolekcje, pt. „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA, ABY ZMIENIAĆ ŚWIAT”. Rekolekcje, które dziś rozpoczynamy, potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi misjonarz z naszego domu: o. Zbigniew Bruzi. Ze spowiedzi będziemy mogli skorzystać podczas rekolekcji pół godziny przed Mszami św. Spotkania rekolekcyjne z kazaniem tematycznym będą się odbywać o godz. 8.00, 11.00 i o 18.30. Dokładny plan rekolekcji znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń i w Internecie. Rekolekcje, to szczególny czas duchowego przebudzenia i odnowy wiary. Skorzystajmy więc z tego czasu. Wszystkich wiernych parafian, rodziców wraz ze swoimi dziećmi i tych, którzy chcą dobrze przeżyć czas Adwentu i przygotować się na święta Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach adwentowych, zwłaszcza na Msze św. roratnie o godz. 18.30 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Szczególnie kładziemy na sercu udział w tych nabożeństwach rodzicom, młodzieży i dzieciom.
 4. W liturgii pierwszego tygodnia Adwentu będziemy obchodzić:

Święto św. Andrzeja, Apostoła – we wtorek (30.11).

I Czwartek miesiąca (2.12). Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ i Siostry Służebniczki. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii spotkanie ministrantów i lektorów.

I Piątek miesiąca (3.12). Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Nie ma dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży. Zapraszamy ich na roraty o godz. 18.30. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W tym dniu wspominamy w liturgii św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

I Sobota miesiąca (4.12). Msza św. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. o godz. 16.00 w bazylice. Po mszy spotkanie z rodzicami. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa na dróżkach.

 1. W dalszym ciągu przyjmujemy wiernych do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszej bazylice. Osoby chętne, również spoza parafii, do ofiarowania jednej godziny tygodniowo Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w kaplicy adoracji, prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 2. Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia prosimy Was o dar serca dla najuboższych. W kościele można wrzucać ofiary pieniężne do skarbonki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, zaś w sklepie „Spar”, na terenie naszej parafii, wystawiony jest kosz „Caritas” na dary żywnościowe.
 3. W kinie „Promień” w Tuchowie wyświetlany jest film o św. Bracie Albercie Chmielowskim pt. „Nędzarz i madame”. Zapraszamy wiernych na wspólne wyjście na ten film w najbliższy czwartek o godz.19.30 i wartościowe spędzenie czasu.
 4. W przyszłą niedzielę (5.12):

– Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny na każdej Mszy św.

– Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

– Młodzież oazowa będzie rozprowadzała własnoręcznie robione pierniki za dobrowolną ofiarę. W ten sposób, jak przed laty, pragnie zbierać środki na wyjazd formacyjny, który ma odbyć się w lutym.

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30.

– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.

 1. Informujemy już wiernych o XV Misyjnym Jarmarku z Aniołami, który odbędzie się 12 grudnia na naszym dziedzińcu sanktuaryjnym tj. w 3 niedzielę Adwentu. Celem tegorocznego Jarmarku jest pomoc w rozwoju talentów dzieci i młodzieży z Grodna na Białorusi, którzy przez sytuację polityczno-ekonomiczną mają utrudniony ten rozwój.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są też Wieści Tuchowskie.
 3. Dziś jeszcze: 

– Przypada 12. rocznica święceń biskupich Andrzeja Jeża. Za jego posługę pasterską w naszej diecezji módlmy się: Niech go Pan strzeże, zachowa przy życiu, darzy szczęściem na ziemi i broni przed jego nieprzyjaciółmi. 

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu o godz. 17.00 w sali Betania.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Pomódlmy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 2. Na czas rekolekcji adwentowych i zarazem nowy rok liturgiczny przyjmijmy uroczyste Boże błogosławieństwo.