OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.11.2021.

 1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata,która jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Z racji trzeciej niedzieli listopada jest to również „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych”. Szczególnie dziś pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, oraz o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.
 2. Ks. bp Andrzej Jeż kieruje do wszystkich diecezjan Apel o modlitwę w intencji pokoju i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie i prosi o modlitwę w intencji ofiar zaistniałego konfliktu na wschodniej granicy oraz o jego rychłe pokojowe rozwiązanie. Pełna treść Apelu znajduje się na tablicy ogłoszeń i w mediach.
 3. W tygodniu zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych oraz w stałych nabożeństwach mających miejsce w naszym sanktuarium.
 4. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki chórzystów, muzyków, organistów oraz zespołów muzycznych – jutro. Zapraszamy na Nieszpory żałobne za zmarłych chórzystów i muzyków o godz. 18.00 i Mszę św., podczas której nastąpi obrzęd przyjęcia nowych członków do Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Po Mszy św. spotkanie wszystkich chórzystów, muzyków wraz ze swymi opiekunami w sali teologicznej w klasztorze.

Spotkanie Kręgu Rodzin – we wtorek po Mszy św. wieczornej.

– W związku z wizytacją naszej wspólnoty zakonnej przez Ojca prowincjała zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny oraz liderów grup i wspólnot parafialnych na spotkanie – w czwartek po Mszy św. wieczornej. 

 1. W przyszłą niedzielę (28.11) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent i zarazem nowy rok duszpasterski Kościoła w Polsce pt. „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA. Jest to ostatnia część, trzyletniego programu, osnuta wokół hasła: „Eucharystia daje życie”.
 2. W związku z Adwentem w parafii organizujemy rekolekcje od przyszłej niedzieli. Dokładny plan rekolekcji znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń i w Internecie. 
 1. Za tydzień z racji ostatniej niedzieli miesiąca (28.11), Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róż: św. Cecylii, św. Elżbiety i św. Gerarda. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Dziś jeszcze: 

Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. 

Msza św. z udziałem kolejarzy o godz. 10.30 z racji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, która przypada w czwartek (25.11). 

Uroczyste przyjęcie nowych ministrantów na Mszy św. o godz. 12.00.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie w sali teologicznej.

Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30. 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które zostaną przeznaczone na wsparcie redemptorystowskich ośrodków formacyjnych: Postulatu, Nowicjatu i Studentatu oraz za ofiary złożone do skarbony na dziedzińcu na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, a bracia klerycy rozprowadzają na dziedzińcu specjalny numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela” poświęconego setnej rocznicy obecności WSD Redemptorystów w Tuchowie, za dobrowolną ofiarę.
 3. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii: Maria Piotrowska, lat 82, zam. w Karwodrzy. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek, w bazylice o godz. 14.00.
 4. Pomódlmy się wspólnie w intencji przeżywanego w naszej parafii Roku Misyjnego.
 5. Na dalsze przeżywanie Dnia Pańskiego i ostatni tydzień okresu zwykłego, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.