Co roku w III niedzielę adwentu – tym razem 12 grudnia 2021 r. – na dziedzińcu sanktuaryjnym w Tuchowie odbywa się „Misyjny Jarmark z Aniołami” organizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji. Pomaga nam wiele osób, szkół, stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich z okolic Tuchowa. Celem tegorocznego Jarmarku jest wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży w Grodnie na Białorusi, który ze względu na obecnie panującą sytuację polityczno-ekonomiczną jest utrudniony.

W tym roku będzie to już XV edycja. „Misyjny Jarmark z Aniołami” to jarmark ozdób bożonarodzeniowych i wyrobów regionalnych. Ofiary jakie w czasie tego wydarzenia uda się zebrać przeznaczone są na misje prowadzone przez redemptorystów. Jarmark pomógł misji m.in. w Burkina Faso (Afryka), Brazylii, Argentynie i Boliwii (Ameryka Południowa).

Przygotowania do Jarmarku ruszyły pełną parą. Poniżej załączamy kilka zdjęć z przygotowań. Jak można włączyć się w to dzieło? Przede wszystkim przez modlitwę w intencji dzieci i młodzieży na Białorusi oraz za redemptorystów, którzy im posługują. Jeśli wykonujesz jakieś ozdoby świąteczne i chcesz je ofiarować na ten cel możesz je zostawić na furcie tuchowskiego klasztoru lub wysłać na adres: RSPM, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów.

A przez złożenie ofiary pieniężnej przez pośrednictwo portalu: zrzutka.pl/misjagrodno

Naszą pracę można śledzić na bieżąco na www.wsd.redemptor.pl/anioly oraz na www.facebook.com/RSPMCSSR.

Wszystkich gorąco zapraszamy w niedzielę 12 grudnia 2021 .r do Tuchowa na XV Misyjny Jarmark z Aniołami. I Ty możesz być misjonarzem!

br. Almar Suchan CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie