OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 32. niedzielę w ciągu roku, a w Polsce, gdzie pracują redemptoryści Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego. Na zakończenie każdej Mszy św. nastąpi zawierzenie Matce Bożej Tuchowskiej redemptorystów i nowych powołań, aby nie zabrakło tych, którzy będą służyć biednym i opuszczonym.
 2. W listopadzie modlimy się na nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są sprawowane o godz. 18.00 w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty. Msza św. za zmarłych polecanych na nabożeństwach z bieżącego tygodnia sprawowana jest w soboty o godz. 18.30.
 3. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

– We wtorek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej i zarazem 289. rocznicę założenia Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Polecamy waszym modlitwom całe zgromadzenie redemptorystów, aby wiernie wypełniało swoją misję w Kościele.

– W środę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

– W czwartek – św. Marcina z Tours, biskupa oraz Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy i módlmy się o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi nad naszą Ojczyzną.

– W piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to dzień imienin o. Witolda Radowskiego, który jest przełożonym klasztoru. Polecamy waszej modlitewnej pamięci o. Witolda i jego posługę. 

– W sobotę – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

 1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Władze Tuchowa zapraszają na Narodowe Święto Niepodległości, które rozpocznie się już 10-go listopada w Domu Kultury. Dokładny program tych uroczystości znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń. Włączmy się w patriotyczne obchody Święta Niepodległości.

Wypominki m.in. za zmarłych z Kręgu Rodzin i spotkanie – w piątek po Mszy św. wieczornej.

Msza św. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. – w sobotę o godz. 16.00, a po niej spotkanie dla rodziców.

 1. W przyszłą niedzielę (14.11) będziemy przeżywać XIII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Jest to zarazem V Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tegorocznego Dnia Ubogich są słowa Jezusa: «Ubogich zawsze macie u siebie» (Mk 14, 7), które są równocześnie tytułem Orędzia papieża Franciszka na ten Dzień.
 2. Z racji drugiej niedzieli miesiąca – za tydzień, taca inwestycyjna będzie przeznaczona na zakup i posadzenie 120 róż przy stacjach na dróżkach różańcowych. Za złożone ofiary na ten cel na tacę, lub na konto parafialne, już dziś serdecznie dziękujemy. „Bóg zapłać”.
 3. Diecezjalna Fundacja Auxilium uruchamia w Tuchowie grupę wsparcia dla rodziców niemowląt i małych dzieci (do 3 roku życia) oraz osób spodziewających się dziecka. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w sali konferencyjno-szkoleniowej MOSiR przy ul. Żeromskiego 3a. Grupa wsparcia to miejsce, gdzie pod okiem psychoterapeuty osoby znajdujące się na początku drogi zwanej rodzicielstwem, mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i trudnościami z innymi. Spotkania są bezpłatne. Więcej na plakacie na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Poradni Arka.
 4. Parafia w Szynwałdzie wraz ze Stowarzyszeniem Mój Szynwałd zapraszają na koncert “VIVAT POLONIA” w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES, który odbędzie się w Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Szynwałdzie. Wstęp wolny.
 5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.Zachęcamy do jej czytania. 
 6. Dziś jeszcze:

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30.

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu o godz. 17.00 w sali Betania.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30 w bazylice.

 1. A teraz nastąpi zawierzenie Matce Bożej Tuchowskiej powołań do zgromadzenia redemptorystów.