OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dziś przedostatnią niedzielę w ciągu roku liturgicznego i zarazem XIII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym i V Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji dziękujemy wszystkim za ofiary złożone do puszek na „Kościół w potrzebie” na dziedzińcu oraz na tacę inwestycyjną. Po Mszy św. na dziedzińcu możemy zabrać ze sobą „Chlebek miłosierdzia” i podzielić się nim symbolicznie z kimś ubogim.
 2. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych. Listy zmarłych składamy w zakrystii.
 3. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę – w środę.

Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, patronkę Ruchu Czystych Serc – w czwartek.

Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera – w sobotę.

 1. Zapraszamy wiernych do udziału w stałych nabożeństwach sprawowanych w naszym sanktuarium oraz do modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczornej na dróżkach. We wtorek, z racji 16-go dnia miesiąca, modlitwie tej przewodniczy Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii.
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Okręgowe czuwanie młodzieży w ramach „Synaju” i „Drogi wewnętrznej” – w sobotę o godz. 19.15 w naszej bazylice. Zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń i w Internecie.

 1. W przyszłą niedzielę (21.11) będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. 

– Uroczyste przyjęcie nowych ministrantów na Mszy św. o godz. 12.00. Próba dla tych aspirantów odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Składka będzie przeznaczona na wsparcie redemptorystowskich ośrodków formacyjnych: Postulatu, Nowicjatu i Studentatu. Już teraz dziękujemy za wsparcie i utrzymanie tychże ośrodków.

– W 100. rocznicę obecności WSD Redemptorystów w Tuchowie bracia klerycy wydali specjalny numer biuletynu seminaryjnego Rodzina Odkupiciela pt. „Sto lat pod opieką Tuchowskiej Matki i Wychowawczyni”. Biuletyn będzie rozprowadzany przez braci kleryków po Mszach św. za dobrowolną ofiarę.

– W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośbą o włączenie się do zbiórki do puszek na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju w przyszłą niedzielę po Mszach św.

– Trzecia niedziela listopada to również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.Zachęcamy do jej czytania.
 2. Dziś jeszcze:

– Spotkanie dla AA „Iskra” o godz. 17.00 w sali Betania.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30 w bazylice.

 1. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: Maria Krzemień, lat 93, zam. w Karwodrzy; Tadeusz Legut, lat 64, zam. przy ul. Warzywnej; Irena Sobyra, lat 80, zam. przy ul. Partyzantów, jej pogrzeb odbędzie się w środę (17.11) o godz. 14.30 w bazylice; Stanisława Szczepkowska, lat 83, zam. w Katowicach a pochodząca z Tuchowa; Bernard Mikos, lat 60, zam. przy ul. Młyńca i wczoraj Stanisław Grzenia, l. 75 zam. przy ul. Ryglickiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00 w bazylice. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji przeżywanego w naszej parafii Roku Misyjnego.
 3. Na rozpoczęty tydzień okazywania modlitewnej pamięci naszym zmarłym, ofiarowania za nich odpustów, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.