OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy II niedzielę adwentowego czuwania na przyjście Pana.
 2. W całej Polsce obchodzimy dziś już po raz 22. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji przypominamy o posłudze misyjnej kilkunastu redemptorystów w Rosji, Białorusi i w Kazachstanie oraz prosimy Was o modlitwę w intencji nowych powołań misyjnych i dziękujemy wszystkim za złożone ofiary do skarbony na dziedzińcu po Mszy św. na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dziękujemy o. Dariuszowi Paszyńskiemu za głoszone dziś Słowo Boże w naszej parafii, który przez kilkanaście lat pracował na misjach w Rosji i w Kazachstanie, a obecnie jest Przewodniczącym Sekretariatu Misji Redemptorystów; Bóg zapłać!
 4. W czasie Adwentu zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach. Dziękujemy rodzicom i opiekunom, że w tym trudnym czasie przychodzicie z dziećmi na Roraty o godz. 18.30. 
 5. W liturgii drugiego tygodnia Adwentu będziemy obchodzić:

– we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.

– w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronki Zgromadzenia Redemptorystów i zarazem uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. O godz. 12.00 nabożeństwo „Godzina Łaski”.

 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania po Mszy św. wieczornej:

Kręgu Biblijnego – we wtorek.

Parafialnego Zespołu Synodalnego – w środę.

Kręgu Rodzin – w piątek.

 1. W przyszłą niedzielę (12.12):

– Rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

Msza św. z udziałem RSPM-u w intencji misji, wyjątkowo za tydzień, a nie w 3. niedzielę miesiąca, o godz. 18.30.

XV Misyjny Jarmark z Aniołami na dziedzińcu sanktuaryjnym. Celem tegorocznego Jarmarku jest pomoc w rozwoju talentów dzieci i młodzieży z Grodna na Białorusi, którzy przez sytuację polityczno-ekonomiczną mają utrudniony ten rozwój.

Składka inwestycyjna będzie przeznaczona na prace przy powiększeniu parkingu przy dróżkach różańcowych i utwardzeniu nawierzchni.

 1. Dziś jeszcze: 

– Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.

– Młodzież oazowa rozprowadza, dziś i za tydzień, własnoręcznie robione pierniki za dobrowolną ofiarę. W ten sposób, tak, jak przed laty, zbiera środki na wyjazd formacyjny w czasie ferii zimowych.

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30.

– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, są już świece „Caritas” i opłatek na stół wigilijny.
 2. W związku z budową obwodnicy Tuchowa prosimy wiernych o szczególną ostrożność w przemieszczaniu się ulicą Wysoką z uwagi na możliwość wzmożonego ruchu do świąt. 
 3. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii. 
 4. Teraz nastąpi błogosławieństwo opłatków, a na cały tydzień adwentowego czuwania z Maryją na przyjście Pana, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.