Podobnie jak w roku ubiegłym, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, skierował Zarządzenie zgodnie z którym w obecnej sytuacji tradycyjna wizyta duszpasterska nie jest możliwa. Mieszkańców poszczególnych rejonów parafii zapraszamy do bazyliki na celebrację Mszy świętej sprawowanej w ich intencjach o godzinie 10.30 i 16.00. Na Mszę świętą przynosimy wodę, która zostanie poświęcona, by później móc z niej skorzystać w domu.
Po przyjściu do domu, lub w odpowiednim czasie, kiedy zbierze się cała rodzina, zachęcamy Parafian do wspólnej modlitwy. Można posłużyć się tekstami z broszury, którą otrzymaliśmy rok temu z okazji kolędy, lub wziąć do ręki Pismo święte i odczytać fragment mówiący np. o pokłonie Trzech Króli (Mt 2, 1-12), pomodlić się dziesiątką różańca świętego w intencji rodziny, odmówić modlitwę misyjną w intencji parafii, którą otrzymaliśmy na obrazkach (jest też w biuletynie „Chorągiew Maryi”), zaśpiewać kolędę i pokropić dom (mieszkanie) wodą poświęconą podczas Mszy św. kolędowej.
W wyjątkowych sytuacjach możliwa jest tradycyjna kolęda np. gdy ktoś sprowadził się do parafii, ma do pobłogosławienia dom, czy też ważną potrzebę spotkania duszpasterskiego.

Msze święte w intencji rodzin z danego rejonu będą celebrowane:
27, 28, 29 i 30 grudnia wg poniższego planu.

Poniedziałek, 27.12.2021
Wołowa, Promienna, Strzelecka, Daleka, Górna, Rzeczna, Owocowa, Bistuszowa

Wtorek, 28.12.2021
Długa, Drelicharza, Młyńca, Stawarza, Ryglicka, Przedmieście Górne, Partyzantów

Środa, 29.12.2021
Zabłędza, Tarnowska, Nowa, Nadziei, Warzywna, św. Józefa, bpa Leona Wałęgi, Wysoka, Graniczna

Czwartek, 30.12.2021
Karwodrza i Trzemesna