OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 2 niedzielę zwykłą. 
  2. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Wspomnienie św. Antoniego, opata – w poniedziałek.

– Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który rozpocznie się we wtorek.

– Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa – w środę.

– Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – w piątek. Jest to zarazem Dzień Babci.

– Dzień Dziadka – w sobotę.

  1. W przyszłą niedzielę (23.01) będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Na Mszy św. o godz. 12.00 jedna z intencji za naszego duszpasterza – o. Pawła z okazji jego imienin.
  2. Pomimo panującej trudnej sytuacji epidemicznej, w naszej parafii mają miejsce stałe modlitwy i nabożeństwa, takie jak: 

– Śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.00 w bazylice.

– Codzienna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez przedstawicieli grup naszej parafii oraz członków Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kaplicy adoracji.

– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach po Mszy świętej wieczornej.

– Stała Adoracja Najśw. Sakramentu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornego nabożeństwa w kaplicy adoracji.

– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek, w każdy wtorek o godz. 18.00 przy relikwiach św. Gerarda. 

– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20, a po niejNieustanna Nowenna o godz. 18.00 i Msza św. w intencjach zbiorowych.

– Adoracja czcicieli NSPJ, w każdy czwartek o godz. 17.30.

  1. W Roku Misyjnym, jaki przeżywa nasza parafia, rozpoczęliśmy w ubiegłą środę nowy cykl kazań nowennowych. Zachęcamy parafian do liczniejszego udziału w Nieustannej Nowennie.
  2. W związku z Rokiem Misyjnym, jako duszpasterze, zwracamy się do wiernych parafian o pomoc i zaangażowanie się w Misje Święte. Potrzebujemy, oprócz codziennej modlitwy wszystkich parafian o owoce misyjne, również chętne osoby do wstąpienia do Parafialnego Zespołu Misyjnego. Chodzi nam o wspólne zastanowienie się i działanie jak dotrzeć z orędziem zbawienia do wszystkich parafian. Pierwsze spotkanie dla chętnych odbędzie się w środę 26 stycznia o godz. 19.15.
  3. W szczególnym roku poświęconym Eucharystii przyjmujemy nowe osoby do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu z parafii i spoza. Wszystkich, którzy pragną ofiarować Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie określony czas adorując Go w kaplicy adoracji zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w marcu br. Szczegóły i kontakt na tablicy ogłoszeń.
  5. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Msza św. członków Rycerstwa Niepokalanej o godz. 14.00, spotkanie opłatkowe i modlitwa różańcowa z racji 16-go dnia miesiąca na dróżkach.

– Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich zaangażowanych w XV Misyjny Jarmark z Aniołami oraz w intencji dobroczyńców Jarmarku o godz. 16.00 a po niej spotkanie “przy kawie” w klasztorze.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. Na cały nowy tydzień pracy oraz na ferie zimowe, które się rozpoczęły, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.