OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 3. niedzielę zwykłą i zarazem Niedzielę Słowa Bożego.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

Św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i katolickiej prasy – w poniedziałek. Przy tej okazji zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej i umacniania swej wiary.

Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – we wtorek. 

Świętych Tymoteusza i Tytusa biskupów – w środę.

Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – w piątek.

Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – w sobotę. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry tarnowskiej i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę.

  1. W tym tygodniu czekają nas następujące spotkania: 

Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek, po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach.

Kręgu Rodzin – w piątek, po Mszy św. wieczornej.

  1. W przyszłą niedzielę (30.01), z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róż: św. Łucji, św. Stanisława, św. Alberta i bł. Jolanty, a po niej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Prosimy wiernych parafian o pomoc i zaangażowanie się w Misje Święte przez wstąpienie do Parafialnego Zespołu Misyjnego. Cele zespołu, plany związane z Tygodniem Misyjnym, oczekiwania i inne tematy zostaną omówione na pierwszym spotkaniu w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 19.15. Niech każdy obecny na Mszy świętej czuje się już zaproszony na to spotkanie. To od naszego zaangażowania będzie zależała wiara kolejnych pokoleń i przyszłość naszej parafii.
  3. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się puszka na dar serca na budowę Domu „Nadziei” dla podopiecznych Stowarzyszenia „Nadzieja”. Zachęcamy wszystkich wiernych do wsparcia tego szlachetnego dzieła do przyszłej niedzieli.
  4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, są już gromnice, m.in. z naturalnego pszczelego wosku, na Święto Ofiarowania Pańskiego w dniu 2. lutego.
  5. Dzisiaj jeszcze: 

– Msza św. o godz. 12.00 w intencji o. Pawła z okazji jego imienin, które przypadają we wtorek.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii. 
  2. Na trwające ferie zimowe, a także czas czytania i wprowadzania w życie Słowa Bożego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.