OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłąi zarazem niedzielę synodalną.
  2. Dziś również przypada 69. Światowy Dzień Chorych na Trąd. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych chorych.
  3. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera – jutro.

Święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – w środę 2 lutego. Diecezjalne obchody tego dnia rozpoczną się w naszym sanktuarium we wtorek 1 lutego o godz. 16.30 uroczystymi Nieszporami pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. W Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

W tym dniu przypada także Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, orędownika w chorobach gardła.

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. 

I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 17.30. Po Mszy św. modlitwa różańcowa na dróżkach. W tym dniu wspominamy w liturgii św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

  1. W przyszłą, I Niedzielę miesiąca, Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
  2. W związku z Rokiem Misyjnym jaki przeżywamy w parafii zachęcamy Róże Żywego Różańca, grupy i wspólnoty parafialne do podjęcia modlitwy różańcowej o owoce Misji Świętych w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele w kościele o godz. 18.00. Do prowadzenia modlitwy zapraszamy już jutro Różę św. Józefa, w piątek Różę Matek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę Krąg Rodzin, w przyszłą niedzielę Różę Matek św. Faustyny.  Na kolejne tygodnie zapraszamy wg grafiku, który znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania oraz umacniania swojej wiary i wiedzy religijnej. Są jeszcze gromnice na Święto Ofiarowania Pańskiego.
  4. Dzisiaj jeszcze:

– Zachęcamy wiernych do wsparcia budowy Domu „Nadziei” przez dar serca złożony do puszki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. Wyrażamy radość i gratulacje Zespołowi Redakcyjnemu biuletynu „Chorągiew Maryi”, który został uhonorowany w miniony czwartek statuetką „Melaniusz” za twórczy i bezinteresowny wkład w życie społeczne i religijne mieszkańców gminy Tuchów. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączają się w apostolat pióra współtworząc to parafialno-sanktuaryjne pismo i zapraszamy też nowe, chętne osoby do Redakcji.
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  3. Na nowy tydzień pracy, nauki, pełnienia woli Bożej, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.