OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
 2. Dziękujemy tym parafianom, którzy w miejsce tradycyjnej kolędy wzięli udział w Mszy św. kolędowej sprawowanej w ich intencji. Dziękujemy także za zrozumienie potrzeb materialnych parafii i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!
 3. W środę (5.01) przypada Wspomnienie św. Jana Neumanna, biskupa, redemptorysty, orędownika w chorobach nowotworowych.
 4. W czwartek, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (tradycyjnie Trzech Króli). Na sumie błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów i mieszkań inicjały Mędrców (K+M+B 2022) na znak przyjęcia, jak oni, wiary w Syna Bożego. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Składka z Trzech Króli będzie przeznaczona na dzieła misyjne.
 5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się V Tuchowski Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa: „Dziś dzień wesoły”, fragment kolędy „Z narodzenia Pana”. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, będzie to przejazd ulicami Tuchowa. Orszak rozpocznie się na placu sanktuaryjnym programem słowno-muzycznym po Mszy św. o godz. 10.30. Następnie przejedzie ulicami miasta. Plakat z trasą przejazdu Orszaku znajduje się na tablicy ogłoszeń i w mediach.
 6. Zapraszamy na Koncert kolęd w wykonaniu Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6.01) w bazylice po Mszy św. o godz. 16.00.
 7. Zapraszamy grupę 24. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, na spotkanie opłatkowe 6 stycznia. Msza św. o godz. 16.00 po niej spotkanie w sali Betania.
 8. Jeszcze 6 stycznia Wspólnota Cenacolo zaprasza na żywe jasełka na placu katedralnym w Tarnowie o godz. 16.30.
 9. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 10. W przyszłą niedzielę (9.01) będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. 
 11. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka będzie przeznaczona na zakup nowych krzeseł do pomieszczeń parafialnych, za którą już dziś Wam bardzo serdecznie dziękujemy.
 12. Zapraszamy do udziału w „Feriach z redemptorystami” dla młodzieży męskiej od siódmej klasy szkoły podstawowej, organizowanych przez Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów. Więcej informacji u ojca Szczepana Hebdy. Numer telefonu i mail podany jest w mediach.
 13. Dzisiaj jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Koncert kolęd w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w bazylice po Mszy św. o godz. 16.00.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii. 
 2. Na dalsze przeżywanie radosnego okresu Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.