OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W tym tygodniu czekają na nas następujące wydarzenia:

Święto Katedry św. Piotra Apostoła – we wtorek. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry tarnowskiej i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Piotr Kurcius, wikariusz naszej parafii. Polecamy osobę o. Piotra waszym modlitwom i zapraszamy wiernych na Eucharystię sprawowaną w jego intencji w przyszłą niedzielę (27.02) o godz. 12.00.

Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika – w środę.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania.

  1. W związku z Rokiem Misyjnym prosimy o podjęcie modlitwy różańcowej o owoce Misji Świętych: w poniedziałek Różę św. Małgorzaty Alacoque, w piątek Młodzież oazową, w sobotę Rycerstwo Niepokalanej, w niedzielę Różę św. Jadwigi Królowej. Na kolejne tygodnie zapraszamy wg grafiku, który znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
  2. W przyszłą niedzielę (27.02): 

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży: św. Moniki, zaś w intencji św. Stanisława będzie 2 marca, w Środę Popielcową, o godz. 16.00.  Po Mszy św. tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Kiermasz dla wspólnoty „Nadzieja” na dziedzińcu sanktuaryjnym wspierający budowę Domu „Nadziei” dla podopiecznych. Gdyby ktoś chciał jeszcze upiec ciasto, bardzo prosimy, aby przynieść je, niepokrojone, w sobotę po południu do sali Betania. Wszystkich zaś wiernych zapraszamy do włączenia się w pomoc materialną tej inicjatywy.

– Zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo czterdziestogodzinne, które rozpoczniemy w parafii wspólną adoracją po Mszy św. o 16.00 w bazylice. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
  2. Dziś jeszcze:

Dzień skupienia dla narzeczonych.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie. 

Spotkanie grupy Anonimowych Alkoholików „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

Modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę św. Katarzyny Sieneńskiej w sanktuarium o godz. 18.00.

Msza św. z udziałem RSPM-u o godz. 18.30.

  1. W ostatnim tygodniu zmarła Władysława Król z d. Jasiak, l. 85, pochodząca z Karwodrzy. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii. 
  3. Na nowy tydzień pracy, nauki, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

W niedzielę dnia 27 lutego br. na dziedzińcu sanktuaryjnym w Tuchowie odbędzie się Kiermasz, który wspomoże budowę Domu dla osób niepełnosprawnych wspólnoty „Nadzieja”. Prosimy serdecznie o włączenie się w ten szczytny cel i bądźmy w jedności z tymi, którzy ze względu na swą niepełnosprawność są zdani na pomoc innych.