1. Przeżywamy 2. niedzielę Wielkiego Postu i zarazem Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane do skarbony na dziedzińcu na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes” oraz za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
 2. Dziś szczególnie pamiętamy w modlitwie o papieżu Franciszku w 9. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. 
 3. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:

Święto św. Klemensa Marii Hofbauera, redemptorysty – we wtorek. Z tej okazji zapraszamy piekarzy i cukierników, którym patronuje św. Klemens, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 18.30, podczas której poświęcimy tzw. „chleb świętego Klemensa” i rozdamy go wiernym.

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – w sobotę. Mimo, że jest to uroczystość nieobowiązkowa zachęcamy wiernych do liczniejszego udziału w Mszy św., która jest sprawowana jak w dni powszednie.

 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy wiernych do intensywniejszej modlitwy o dar pokoju i udział w:

– Codziennej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzonej przez przedstawicieli grup naszej parafii oraz członków Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kaplicy adoracji.

– Codziennej modlitwie różańcowej po Mszy św. wieczornej na dróżkach. W środę, z racji 16-go dnia miesiąca, tej modlitwie przewodniczy Rycerstwo Niepokalanej.

– Śpiewie Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 7.00.

– Nabożeństwie do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00.

– Nieustannej Nowennie w każdą środę o godz. 18.00.

 1. Zapraszamy do udziału w Drodze krzyżowej w piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci. Z racji trzeciego piątku miesiąca, w ramach Drogi wewnętrznej, zapraszamy na Drogę krzyżową inscenizowaną przez młodzież o godz. 19.30. W związku z tym nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.45.
 2. W Roku Misyjnym jaki przeżywamy w parafii zapraszamy wiernych na Drogę krzyżową ulicami Kielanowic i Wołowej w najbliższą sobotę (19.03) o godz. 15.00. Rozpoczęcie przy ul. Ryglickiej, obok firmy Korex. Dla przyjezdnych z dalszych części parafii i gości będzie możliwość zaparkowania samochodu na placu firmy. Dziękujemy p. Szablowskiemu za udostępnienie parkingu.
 3. W związku z Rokiem Misyjnym prosimy o podjęcie modlitwy różańcowej o owoce Misji Świętych przez: Różę małżeństw św. Gianny Beretta Molla – w poniedziałek, dorosłych lektorów – w sobotę, Różę ojców św. Stanisława BM – w niedzielę.
 4. Zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny w czwartek (17.03) po Mszy św. wieczornej. Rozpoczęcie w kościele przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W przyszłą niedzielę:

Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. z udziałem RSPMu w intencji misji o godz. 18.30.

 1. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele. Ponad to organizowane są dwie akcje. Jako sanktuarium chcemy pomóc mieszkańcom terenów najbardziej zniszczonych przez dostarczenie im KONSERW MIĘSNYCH. Dlatego w tym tygodniu bardzo prosimy o podarowanie ich i przyniesienie na furtę klasztorną. Jako Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Zachęcamy rodziny, grupy i wspólnoty parafialne do zrobienia wspólnej paczki przez zakup różnych produktów, których lista jest do zabrania z zakrystii. Paczki te należy dostarczyć do furty klasztornej jeszcze w tym tygodniu. 
 2. Zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Caritas w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są baranki na stół wielkanocny, paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej, skarbonki na jałmużnę wielkopostną jako dar serca dzieci i rodzin na rzecz uchodźców z Ukrainy.
 4. Bracia klerycy na czas Wielkiego Postu wydali specjalny numer biuletynu seminaryjnego Rodzina Odkupiciela pt.: Posłani do ubogich. Biuletyn będzie rozprowadzany w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych za dobrowolną ofiarę. Wszelkie złożone ofiary zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie oraz na budowę domu dla osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie.
 5. Zebranie Burmistrza Tuchowa z mieszkańcami Osiedla Tuchów – prawobrzeżny odbędzie się w przyszłą niedzielę (20.03) o godz. 13.00 w Domu Kultury w Tuchowie. 
 6. Dziś jeszcze zapraszamy na:

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Modlitwę różańcową prowadzoną przez Różę św. Urszuli Ledóchowskiej o godz. 18.00 w bazylice.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na czas realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.