OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 3. niedzielę Wielkiego Postu.
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03), o godz. 17.00 Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Odpowiadając na ten Apel w naszym sanktuarium odmówimy Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Msze św. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Z obchodami tego dnia związana jest praktyka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa są wyłożone deklaracje. Zachęcamy wiernych do podjęcia dzieła duchowej adopcji. Wypełnione deklaracje prosimy przynieść w piątek na liturgię o godz. 18.30, podczas której nastąpi przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Spotkanie formacyjne Kręgu Rodzin – w piątek po Mszy św. wieczornej.

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców z błogosławieństwem książeczek – w sobotę o godz. 16.00 w bazylice. 

„Wylicytuj Nadzieję!”, to wydarzenie ma na celu wsparcie budowy domu dla osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia „Nadzieja” – w Domu Kultury w Tuchowie w sobotę od godz. 16.00, podczas którego wystąpią m.in.: zespół muzyczny Skrzypki z Bobowej oraz grupa teatralna Mumio z Katowic. Wejściówki można nabyć po wcześniejszej rezerwacji i złożeniu dobrowolnej ofiary. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 1. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00 lub 17.45 oraz inne nabożeństwa sprawowane w naszym sanktuarium.
 2. Od przyszłej niedzieli (27.03) będą sprawowane Msze św. w języku ukraińskim w kościele św. Jakuba w Tuchowie o godz. 12.45 
 3. W związku z Rokiem Misyjnym prosimy o podjęcie modlitwy różańcowej o owoce Misji Świętych przez: Różę Matek św. Weroniki – w poniedziałek,Różę św. Piotra – w sobotę i Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja – w niedzielę.
 4. W przyszłą niedzielę:

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży: św. Weroniki, św. Józefa i św. Stanisława, a następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Msza św. w intencji o. proboszcza z okazji imienin o godz. 10.30.

 1. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele. 
 2. W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy na Ukrainę 1300 kg konserw. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję jak i w przygotowanie 32. paczek dla Ukrainy, które przekażemy we środę.
 3. Na teren parafii przebywa coraz więcej uchodźców. W ubiegły piątek przyjęliśmy do klasztornego hoteliku 17 osób. Docelowo ma ich być 44. Pragniemy otoczyć ich naszą gościnnością i życzliwością. 
 4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są baranki na stół wielkanocny, paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej, skarbonki na jałmużnę wielkopostną jako dar serca dzieci i rodzin na rzecz uchodźców z Ukrainy.
 5. Bracia klerycy rozprowadzają po Mszy św. biuletyn seminaryjny Rodzina Odkupiciela za dobrowolną ofiarę. Wszelkie złożone ofiary zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie oraz na budowę domu dla osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie.
 6. W Tuchowie jest wyświetlany film pt. „Cud Guadelupe” od 18 do 24 marca o godz. 19.30. Parafialne wyjście do kina na film jest w czwartek. 
 7. Dziś jeszcze zapraszamy na:

Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

Dzień skupienia dla narzeczonych.

Zebranie Burmistrza Tuchowa z mieszkańcami Osiedla Tuchów – prawobrzeżny o godz. 13.00 w Domu Kultury w Tuchowie.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Modlitwę różańcową prowadzoną przez Różę ojców św. Stanisława – Mszę św. z udziałem RSPMu w intencji misji o godz. 18.30.

 1. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii: Taida Dunaj, l. 87, zam. w Karwodrzy. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. Na czas realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.