1. Przeżywamy 4. niedzielę Wielkiego Postu „Laetare”, czyli niedzielę radości i zarazem synodalną.
 2. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00 lub 17.45 oraz inne nabożeństwa sprawowane w naszym sanktuarium.
 3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania.

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30, a po niej Droga krzyżowa z obrzędem Komunii świętej.

Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie zaprasza na charytatywny koncert Pani Urszuli Rojek, śpiewaczki operowej z Wiednia przy akompaniamencie Pani Barbary Gładysz-Wszołek, pt.: „Otwarte serca dla Nadziei”. Odbędzie się on po uroczystej Eucharystii, o godz. 15-tej w bazylice tuchowskiej w najbliższą sobotę. W repertuarze pieśni ku czci Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II z okazji I soboty miesiąca oraz 17. rocznicy śmierci papieża-Polaka.

I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.30 Adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 Msza św., a po niej różaniec na dróżkach.

 1. W związku z Rokiem Misyjnym prosimy o podjęcie modlitwy różańcowej o owoce Misji Świętych przez: Wspólnotę „Nadzieja” – w poniedziałek,Różę św. Elżbiety – w sobotę i Straż Honorową Najświętszego Sakramentu – w niedzielę.
 2. W przyszłą niedzielę:

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30. 

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00. 

– Młodzież oazowa będzie rozprowadzała palmy na Niedzielę Palmową. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rekolekcje formacyjne w czasie wakacji.

 1. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele.
 2. Klasztorny hotelikzostał wypełniony od wieczora ubiegłej niedzieli uchodźcami z Ukrainy. Są to dzieci w różnym wieku, dorośli i starsi. Dla osób dorosłych organizujemy od jutra do czerwca w naszym klasztorze bezpłatny kurs j. polskiego w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 15.30 – 17.15 w sali parafialnej.
 3. Bracia klerycy serdecznie dziękują za ofiarność okazaną przy rozprowadzaniu biuletynu seminaryjnego Rodzina Odkupiciela. Wraz z ofiarami uzyskanymi w innych akcjach zrealizowanych przez seminarzystów, uzyskano 5 tys. zł. na pomoc ukraińskim uchodźcom przebywającym w Tuchowie oraz 3210 zł na budowę domu dla osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia „Nadzieja”. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są baranki na stół wielkanocny, skarbonki na jałmużnę wielkopostną jako dar serca dzieci i rodzin na rzecz uchodźców z Ukrainy. 
 5. Informujemy, że dzień skupienia dla narzeczonych w kwietniu odbędzie się wyjątkowo nie w trzecią, ale w drugą niedzielę miesiąca, tj. 10 kwietnia.
 6. Dziś jeszcze zapraszamy na:

Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

Zmianę tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Modlitwę różańcową prowadzoną przez Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja o godz. 18.00.

 1. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: Józef Janura, l. 64, zam. w Karwodrzy i wczoraj Teresa Galas, l. 95 z ul. Wołowej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek w Kaplicy Cmentarnej o godz. 11.00. Polećmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. Na czas realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.