OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu, podczas której czytamy List pasterski Biskupa Tarnowskiego na Wielki Post 2022 r.
 2. Jutro w parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Karwodrzy i w Tuchowie, które potrwają do środy 9 marca. Spotkania będą się odbywać w bazylice od godz. 8.30 do 9.30 klasy VII i VIII; od godz. 10.00 do 11.00 klasy V i VI (oraz IV z Karwodrzy). Spowiedź we wtorek, szczególnie dla tych, którzy nie przystąpili wcześniej z okazji I piątku miesiąca. Dokładny program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych takich jak: Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00 i 17.45; Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 oraz w śpiewie Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 7.00 oraz w innych nabożeństwach sprawowanych w naszym sanktuarium. 
 4. W Roku Misyjnym jaki przeżywamy w parafii zapraszamy wiernych na Drogę krzyżową ulicami Karwodrzy w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
 5. W związku z Rokiem Misyjnym prosimy o podjęcie modlitwy różańcowej o owoce Misji Świętych: w poniedziałek Różę św. Jana Kantego, w sobotę Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami, w niedzielę Różę św. Urszuli Ledóchowskiej.
 6. W parafii św. Jakuba w Tuchowie wczoraj rozpoczął się kurs przedmałżeński, który potrwa do 9 kwietnia. Zainteresowanych narzeczonych zapraszamy do salki przy kościele.
 7. Stowarzyszenie „Nadzieja” serdecznie dziękuje Darczyńcom Kiermaszu dla „Nadziei”, który odbył się w ubiegłą niedzielę na dziedzińcu sanktuaryjnym. Dochód w kwocie 27.180 złotych przybliżył możliwość budowy domu dla podopiecznych stowarzyszenia. Wdzięczni za wszelką dobroć obiecujemy modlitwę i zapraszamy na wieczorną Mszę św. w najbliższą środę (9.03) w intencji Darczyńców.
 8. W przyszłą niedzielę (13.03): 

– 9. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.

– Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji Zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.

– Taca inwestycyjna na impregnację dachu kościoła i wieży przed insektami.

 1. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza Caritas dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki wystawionej przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. 
 2. Informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w czwartek 17-go marca po Mszy św. wieczornej.
 3. W zakrystii są do nabycia: baranki na stół wielkanocny i paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej oraz skarbonki na jałmużnę wielkopostną jako dar serca dzieci i rodzin na rzecz uchodźców z Ukrainy. Polecamy także dwie płyty CD: śpiewaną Drogę krzyżową pt. Ślad losu i pieśni Maryjne pt. Jak każda Matka
 4. Dziś jeszcze:

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30. 

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00. 

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

– Modlitwa różańcowa prowadzona przez Chór sanktuaryjny o godz. 18.00.

 1. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: Helena Góral, l. 83, z ul. Warzywnej i Krzysztof Sikora, l. 41, z ul. Długiej. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. Na czas rekolekcji dla młodzieży i realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.