OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu, od której dawniej rozpoczynał się okres Męki Pańskiej i zwyczaj zasłaniania krzyży w kościele, które tak pozostaną do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Przedstawiciele parafii odwiedzą nasze domy z życzeniami świątecznymi od duszpasterzy i informacjami dotyczącymi nadchodzących Misji Świętych w parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie listu z rąk przedstawicieli parafii. 

Spotkanie Kręgu Rodzin – w środę po Mszy św. wieczornej.

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

– Dyrektor i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie zapraszają na program artystyczny pt. „Opowiem Wam o Katyniu…” – w czwartek o godz. 17.00 w Domu Kultury w Tuchowie.

– Zapraszamy wiernych na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00 lub 17.45 oraz na Misyjną Drogę krzyżową w sobotę o godz. 19.30 na dróżkach. W związku z tym nie będzie modlitwy różańcowej na dróżkach.

III Tuchowska Ekstremalna Droga krzyżowa Jamna – Tuchów – w piątek. Więcej informacji dla zainteresowanych na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – w sobotę o godz. 16.00 w sali parafialnej.

 1. W związku z Rokiem Misyjnym prosimy o podjęcie modlitwy różańcowej o owoce Misji Świętych: Różę Matek bł. Jolanty – w poniedziałek, Parafialny Zespół Misyjny – w sobotę, Młodzież do bierzmowania – w niedzielę.
 2. Można jeszczeskładać produkty spożywcze do kosza Caritas w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele na rzecz ubogich. 
 3. W klasztornym hoteliku jest aktualnie 42. osoby z Ukrainy: 14 dzieci, które uczą się już zdalnie, inne pójdą wkrótce do szkoły w Tuchowie. Są też osoby starsze i schorowane. Wszyscy pochodzą z terenu Kijowa i okolic. Dla osób dorosłych zorganizowaliśmy naukę j. polskiego, z której korzysta ok. 30 osób. Nie wiadomo, kiedy wrócą do siebie, dlatego pragną podjąć nawet dorywcza pracę. Opracowaliśmy ankietę, która jest w zakrystii dla tych, którzy chcieliby ich zatrudnić. Wypełnione ankiety prosimy składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
 4. W przyszłą Niedzielę Palmową (10.03):

– Na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzała palmy.

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Taca inwestycyjna z racji II niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace związane z utwardzeniem parkingu przy dróżkach różańcowych.

 1. Informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się Wielki Poniedziałek (11.04) po Mszy św. wieczornej.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są jeszcze baranki na stół wielkanocny.
 3. Dziś jeszcze:

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30. 

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

– Spotkanie przedstawicieli parafii po Gorzkich żalach w sali parafialnej.

– Modlitwa różańcowa prowadzona przez Straż Honorową Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00.

– Młodzież z naszej parafii rozprowadza po Mszach świętych palmy. Dochód z palm będzie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży w czasie wakacji.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na kolejny tydzień realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.