OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela Wielkanocna – 24.04.2022.
 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele w Polsce 78. Tydzień Miłosierdzia. Jest to również patronalne święto Caritas. Po Mszy św. będziemy mogli spełnić czyn miłosierdzia składając ofiarę do skarbony, na dziedzińcu, na potrzeby Caritas naszej diecezji. Bóg zapłać!
 2. W Tygodniu Miłosierdzia zapraszamy szczególnie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzoną codziennie przez przedstawicieli różnych grup i wspólnot parafialnych o godz. 15.00 w kaplicy adoracji oraz na inne nabożeństwa odprawiane w sanktuarium. 
 3. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

– Święto św. Marka, Ewangelisty – w poniedziałek.

– Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – we wtorek (przeniesiona z ubiegłej soboty).

– Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – w piątek. 

 1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy na próby, które odbędą się w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 w bazylice. Obecność obowiązkowa.
 2. Młodziej z klas VIII z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek o godz. 18.30. W ramach bezpośredniego przygotowania odbędą się próby: w poniedziałek i w środę o godz. 19.30. Natomiast nabożeństwo wręczenia krzyży przez rodziców oraz spowiedź odbędzie się we wtorek o godz. 19.30.
 3. Z racji ostatniego czwartku miesiąca po Mszy św. wieczornej i różańcu spotkanie formacyjne Sanktuaryjnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 4. W związku z Rokiem Misyjnym prosimy o podjęcie modlitwy różańcowej o owoce Misji Świętych przez: Różę Matek św. Teresy od Dzieciątka Jezus – w poniedziałek, ministrantów i lektorów – w piątek. 
 5. Przed nami maj i nabożeństwa maryjne. Rozpoczniemy je w sobotę (30.04). Chciejmy oddawać cześć Maryi przez wspólny śpiew Litanii loretańskiej o godz. 18.00 w sanktuarium, indywidualnie i całymi rodzinami przy kapliczkach oraz w naszych domach. Niech naszej modlitwie towarzyszy wspólna intencja: o błogosławione owoce Misji Świętych w naszej parafii. 
 6. W związku ze zbliżającymi się Misjami w tym tygodniu odwiedzą nasze domy przedstawiciele parafii z listem od o. proboszcza. Prosimy przyjąć życzliwie tę wizytę i przesłanie skierowane do wszystkich parafian.
 7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Biblijną. Po mszach będziemy mogli wylosować sobie tzw. siglum biblijne, czyli zapis skrótowy odsyłający nas do konkretnego fragmentu Pisma Świętego, do osobistego przeczytania go i rozważenia w domu. Zachęcamy wszystkich wiernych do systematycznego czytania Biblii.
 8. W pierwszą niedzielę miesiąca (1.05):

– Msza św. w intencji rodzin, z okazji Roku Rodziny jaki przeżywamy, o godz. 10.30.

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Dziś jeszcze:

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Z racji ostatniej niedzieli kwietnia błogosławieństwo pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz otwarcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego. 

– Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

– Modlitwa różańcowa o owoce Misji Świętych prowadzona przez Radę Parafialną o godz. 18.00.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na rozpoczęty Tydzień Miłosierdzia i konkretną realizację błogosławieństwa Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7), przyjmijmy Boże błogosławieństwo.