OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. dokonuje się błogosławieństwo palm.
 2. Dziękujemy przedstawicielom parafii, którzy w minionym tygodniu odwiedzili nasze domy z życzeniami świątecznymi od duszpasterzy i informacjami dotyczącymi nadchodzących Misji Świętych w parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie przyjęli list z rąk przedstawicieli parafii.
 3. W związku z Rokiem Misyjnym prosimy o podjęcie modlitwy różańcowej o owoce Misji Świętych: młodzież do bierzmowania z klas VII i VIII – dzisiaj i Zespół redakcyjny „Chorągiew Maryi” – w Wielki Poniedziałek o godz. 18.00. 
 4. Zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie jutro (Wielki Poniedziałek) po Mszy św. wieczornej.
 5. Przed nami Święte Triduum Paschalne, czyli największe wydarzenia związane z przejściem naszego Pana Jezusa z tego świata do domu Ojca i z tajemnicą naszego Odkupienia. Dokładny program Triduum Paschalnego, godziny nabożeństw, spowiedzi i błogosławieństwa pokarmów znajdziemy w świątecznym numerze „Chorągiew Maryi”. Dziękujemy Redakcji za przygotowanie wielkanocnego numeru biuletynu i wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku w zakrystii albo przy bocznych ołtarzach.
 6. Jak co roku, przed świętami, prosiliśmy Was o dar serca dla najuboższych, jako „Jałmużna Wielkopostna”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone dary w kościele i w sklepie „Spar” zaś całe rodziny, które składały swój dar serca do skarbonek prosimy, aby je przynieść do zakrystii.
 7. Parafialny Oddział Caritas informuje, że paczki świąteczne dla osób potrzebujących pomocy z Tuchowa, będą rozdzielane w Wielki Wtorek w godz. od 11.00 do 14.00 w pokoju CARITAS. Natomiast dla osób z Karwodrzy w Remizie Strażackiej w Karwodrzy od godz. 11.00 do 12.00.
 8. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie sprawowana do Wielkiej Środy pół godz. przed Mszą św. i w ciągu dnia. Dla parafian organizujemy spowiedź przedświąteczną w Wielką Środę. Skorzystajmy z niej, żeby nie stać w długich kolejkach później podczas Triduum Paschalnego.
 9. W Wielki Czwartek po liturgii o godz. 18.30 będzie czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Ciemnicy dla wszystkich, w ciszy, do godz. 23.00, a w Wielki Piątek do godz. 22.00. Z racji na epidemię, w tym roku podobnie jak w zeszłym, wierni w kościele nie będą dotykać, ani całować Krzyża, natomiast powinni oddać cześć Krzyżowi przez przyklęknięcie przed nim albo skłon. Ofiary składane z okazji adoracji Krzyża przeznaczone są na miejsca kultu w Ziemi Świętej.
 10. Zapraszamy wszystkich ministrantów na obowiązkową zbiórkę w Wielki Czwartek o godz. 11.00.
 11. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 10.00 na dróżkach różańcowych. Bardzo prosimy wiernych, aby wziąć ze sobą na nabożeństwo krzyż, który mamy w domu. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego obchodzonego w Niedzielę Miłosierdzia (24.04). Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwie każdego dnia o godz. 15.00, w kaplicy adoracji, prowadzonego codziennie przez Parafialny Zespół Caritas.Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Zachęcamy do zachowania tego postu aż do Wigilii Paschalnej. Prosimy strażaków i młodzież z Karwodrzy o wystawienie straży honorowej przy Grobie Pańskim. 
 12. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty zapraszamy wiernych na Liturgię Godzin w naszej świątyni o godz. 7.00 i 12.15. Poranna liturgia będzie transmitowana przez Radio Maryja. Ze względu na wieczorne celebracje nie będzie modlitwy różańcowej na dróżkach. 
 13. Na Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 zakończoną procesją rezurekcyjną prosimy osoby niosące sztandary, feretrony oraz baldachim o przygotowanie procesji. Tradycyjnie wszyscy przynosimy na liturgię świece.
 14. Dziś jeszcze: 

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

– Taca inwestycyjna na parking przy dróżkach różańcowych.

– Młodzież z naszej parafii rozprowadza palmy przed Mszą św.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Polecamy także wierną kopię cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej wykonaną na desce lipowej w formacie 30 na 40 cm., oraz album o kościołach naszej diecezji, wśród których jest również nasze sanktuarium i bazylika. Kupując te pamiątki dla siebie, czy w prezencie dla kogoś, wspieramy utrzymanie naszych gości z Ukrainy w hoteliku.
 2. W zakrystii są ankiety dla tych, którzy chcieliby zatrudnić uchodźców z Ukrainy, nawet dorywczo, a którzy mieszkają w naszym hoteliku. Wypełnione ankiety prosimy składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
 3. W ostatnim tygodniu zmarł z naszej wspólnoty klasztornej o. Marian Brudzisz, l. 91. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 4. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…

Na bogaty w wydarzenia zbawcze Wielki Tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.