OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy swoją posługą i pracą fizyczną włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego:

– Dziękuję moim współbraciom – ojcom za posługę w konfesjonale w czasie całego Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza podczas Triduum Paschalnego. Po ostatnich dwóch latach tej posługi było zdecydowanie więcej. Bóg zapłać.

– Dziękuję bratu Rafałowi i ministrantom starszym za przygotowanie Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego oraz czuwanie nad porządkiem w świątyni.

– Dziękuję braciom klerykom za posługę liturgiczną podczas całego Triduum Paschalnego.

– Dziękuję chórowi, orkiestrze, p. organistce, oraz scholi braci kleryków, za muzykę i śpiew podczas liturgii.

– Dziękuję młodzieży, ministrantom i lektorom za posługę podczas całego Wielkiego Tygodnia,

– Wyrażam wdzięczność za przygotowanie stacji Drogi krzyżowej na dróżkach oraz Misyjnych Dróg krzyżowych zorganizowanych w różnych miejscach parafii podczas Wielkiego Postu.  Dziękuję za liczny udział wiernych w tych nabożeństwach.

– Dziękuję osobom niosącym feretrony i baldachim w procesji rezurekcyjnej.

– Pragnę podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej z Karwodrzy i młodzieży za straż honorową przy Grobie Pańskim. Dziękuję także za udostępnienie Remizy strażackiej na rozdział paczek świątecznych i błogosławieństwo pokarmów.

– Pragnę również gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy ofiarowali dary żywnościowe i pieniężne dla najuboższych z naszej parafii jako jałmużna wielkopostna. 

– Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za koordynację działań związanych z organizowaniem pomocy dla uchodźców z Ukrainy. 

– Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom, którzy zaoferowali swój transport do przewozu darów z zagranicy na Ukrainę i strażakom z Karwodrzy za pomoc w przeładunku towarów.

W duchu wdzięczności zapraszamy wszystkich darczyńców na Mszę św. dziękczynną w ich intencji oraz ich rodzin sprawowaną w Niedzielę Miłosierdzia (24.04) o godz. 10.30 w naszej bazylice. 

 1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego z dodatkową Mszą św. dla rolników o godz. 5.00 rano.
 2. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. W związku z Rokiem Misyjnym prosimy w tym tygodniu o podjęcie modlitwy różańcowej o owoce Misji Świętych: Różę Ojców św. Józefa – w poniedziałek, Sanktuaryjną Orkiestrę Dętą – w piątek,  Krąg Rodzin – w sobotę, o godz. 18.00. W tej intencji podejmijmy nocne czuwanie w ciszy, przed Najświętszym Sakramentem w bazylice, z piątku na sobotę. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej modlitwą różańcową o godz. 19.30, zakończenie o godz. 6.00.
 4. Zapraszamy wszystkie chętne osoby z grup i wspólnot parafialnych do zaangażowania się w sprawę organizacji Misji Świętych w parafii w  środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W najbliższą sobotę nasi goście prawosławni z Ukrainy będą obchodzić Wielką Sobotę. Z tej okazji proboszcz prawosławnej katedry św. Trójcy z Gorlic dokona błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny w naszym sanktuarium o godz. 14.00.
 7. W przyszłą niedzielę (24.04) obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas. 

– Z racji ostatniej niedzieli kwietnia błogosławieństwo pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz otwarcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego. 

– Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencji następujących Róż:  św. Gianny Beretta Molla, św. Małgorzaty Alacoque i św. Elżbiety. Po  Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 1. W zakrystii do nabycia świąteczna prasa katolicka.
 2. Dziś jeszcze zapraszamy na:

– Nowennę do Miłosierdzia Bożego, trwającą do przyszłej niedzieli, o godz. 15.00 prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas. 

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30. 

 1. Wszystkim wiernym parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia radosnych i błogosławionych świąt wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Jezus ożywi naszą wiarę, rozpali miłość do Niego i każdego człowieka. Niech napełnia radością i siłą do pokonywania trudów w realizacji chrześcijańskiego powołania. W chwilach próby nie uciekajmy od Chrystusa, ale uciekajmy się do Niego! Przekażcie te życzenia od wszystkich redemptorystów tuchowskiego klasztoru i seminarium do waszych domów, rodzin i przyjaciół. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. Na radość świąt wielkanocnych przyjmijcie uroczyste Boże błogosławieństwo.