OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która otwiera XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny zatytułowany: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego” oraz VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego, pod hasłem: „Pokój temu domowi” (Łk 10,5). A w parafii zapraszamy wiernych, po Mszy św., do losowania siglów biblijnych, czyli skrótów nazw ksiąg Biblijnych z numerami rozdziałów i wersetów, które odsyłają nas do przeczytania i rozważenia tekstu w domu. Skróty biblijne znajdują się przy ołtarzu Serca Pana Jezusa i prosimy je sobie zabrać.
 2. Nabożeństwo majowe jest sprawowane codziennie, oprócz środy, o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, zwłaszcza tą, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych, do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym. Niech naszej modlitwie towarzyszy wspólna intencja: o błogosławione owoce Misji Świętych w naszej parafii. Wzorem ubiegłych lat prosimy o zgłaszanie propozycji kapliczek z naszej parafii do odprawienia przy nich nabożeństwa pod przewodnictwem kapłana. 
 3. Dziękujemy przedstawicielom parafii, którzy w minionym tygodniu odwiedzili nasze domy z listem dotyczącym nadchodzących, za miesiąc, Misji Świętych w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie przyjęli przedstawicieli parafii i list.
 4. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła – jutro. Jest to zarazem Dzień Flagi. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i za Polaków żyjących za granicą.

Coroczna Pielgrzymka Parafialna Księży Filipinów z Tarnowa do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Msza św. na placu sanktuaryjnym – jutro o godz. 12.30.

Uroczystość NMP Królowej Polski – we wtorek. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych. O godz. 18.00 Nabożeństwo majowe i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej „ocznej”.

Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków – w środę. Z tej okazji zapraszamy strażaków z Karwodrzy na Nowennę o godz. 18.00 i Mszę św. sprawowaną w ich intencji.

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, Nabożeństwo majowe oraz Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po niej spotkanie dla ministrantów i lektorów w sali parafialnej. 

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Zapraszamy wszystkie dzieci na spowiedź od godz. 16.30 i Mszę św. pierwszopiątkową o godz. 17.00. W tym dniu wspominamy w liturgii świętych Filipa i Jakuba, Apostołów.

Uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii odbędzie się w sobotę o godz. 11.00 w Bazylice. Próba generalna dla dzieci w najbliższą środę o godz. 16.00 w Bazylice. Obecność obowiązkowa. Spowiedź przed uroczystością I-Komunii odbędzie się w czwartek o godz. 16.30. 

I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa różańcowa na dróżkach z udziałem sanktuaryjnej orkiestry w intencji wynagradzającej za grzechy i bluźnierstwa czynione Niepokalanemu Sercu Maryi.

 1. Przyszłą niedzielę (8.05) będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Przypadająca w tym dniu uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz naszego kościoła, jest przeniesiona na poniedziałek (9.05). Msze św. jak w dni powszednie. Składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszego seminarium duchownego.
 2. W naszym sanktuarium odbędzie się koncert charytatywny pt.: „Otwarte serca dla Nadziei” zespołu księży – śpiewaków operowych „Servi Domini Cantores” w najbliższy wtorek (3.05) o godz. 19.30. W tym dniu, do południa, po Mszach św. będzie także rozprowadzany chleb klasztorny oraz domowe wypieki, a dobrowolne ofiary złożone z tej okazji przeznaczone zostaną na budowę domu dla osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia „Nadzieja”. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przybliży budowę domu jeszcze w tym roku.
 3. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na 5 letnie studia magisterskie z teologii. Studia te przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny
 5. Dziś jeszcze:

– Msza św. w intencji rodzin o godz. 10.30.

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

 1. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej wspólnoty parafialnej Elżbieta Mróz, zam. przy ul. Długiej, l. 89. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. Na rozpoczęty Tydzień Biblijny, spotykania Boga w Piśmie Świętym czytanym i rozważanym, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.