OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego seminarium, za które serdecznie dziękujemy.
 2. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w ramach Białego Tygodnia na Nabożeństwo majowe o godz. 18.00, a następnie uczestniczą w Eucharystii. W najbliższy wtorek przybędą do naszego sanktuarium dzieci pierwszokomunijne z parafii św. Jakuba wraz z ks. Proboszczem i razem z naszymi dziećmi będą uczestniczyć w Mszy św. o godz. 16.00. Zakończenie Białego Tygodnia w sobotę.
 3. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz naszego kościoła – w poniedziałek.
Święto św. Macieja, Apostoła – w sobotę.

 1. Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie majowym, które jest sprawowane w sanktuarium o godz. 18.00. Ci, którzy nie mogą wspólnie się modlić w kościele zachęcamy do osobistego odmawiania litanii w domu lub z rodzinami przy kapliczkach przydrożnych. Zapraszamy na to nabożeństwo i Mszę św. przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej w sobotę (14.05) o godz. 14.00.
 2. Zbliża się czas Misji Świętych. To dobry czas, by odnowić i udekorować wszystkie figury, krzyże i kapliczki na terenie parafii. Prosimy parafian o zadbanie o te miejsca kultu, które są wyrazem naszej wiary i poprzednich pokoleń wierzących.
 3. W tym tygodniu czekają nas następujące spotkania po Mszy św. wieczornej:

Redakcji biuletynu „Chorągiew Maryi” – we wtorek.

Kręgu Rodzin – w środę. Zapraszamy nowe, chętne małżeństwa na spotkania modlitewno-formacyjne.

 1. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca:

Dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 Msza św. w bazylice i adoracja Najśw. Sakramentu oraz konferencje w sali parafialnej.

Uroczystość Rocznicy I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych i rodziców w sobotę o godz. 18.00.

Msza św. z udziałem wspólnoty „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

 1. Przypominamy wiernym o istnieniu stałej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej Bazylice i o możliwości zapisywania się do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu. Wystarczy tylko poświęcić jedną godzinę tygodniowo na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji. Zapisy w zakrystii. Planowany dzień przyjęcia do straży to niedziela w oktawie Bożego Ciała – 19 czerwca br.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są też bogato ilustrowane albumy o kościołach naszej diecezji z naszą bazyliką i sanktuarium oraz obrazy Matki Bożej Tuchowskiej wykonane na desce lipowej jako miłe prezenty na różne okazje. 
 3. Rektor Tarnowskiej Szkoły Wyższej Akademii Nauk Stosowanych informuje o możliwości podjęcia studiów na różnych kierunkach. Więcej informacji na plakatach na tablicy ogłoszeń.
 4. Dziś jeszcze:

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

 1. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: Magdalena Kuśnierz, zam. przy ul. Długiej, l. 26 i Kazimierz Gawron, l. 80, zam. w przy ul. Górnej. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji zbliżających się Misji Świętych: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. A teraz zawierzmy Matce Bożej Tuchowskiej sprawę powołań, a na rozpoczęty Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne przyjmijmy Boże błogosławieństwo.